Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Pre využitie služieb štátu čoskoro postačí aplikácia v mobile

Podľa štátneho tajomníka je aj na ostatných ministerstvách, ako aktívne pristúpia k tomu, aby okno na komunikáciu s občanom začali využívať.


Hlavný problém využívania elektronických služieb štátu je to, že sú ťažko použiteľné a prístupné. Podľa štátneho tajomníka Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Jána Hargaša sa to po zavedení aplikácie Mobilné ID zmení, používatelia budú potrebovať iba jeho aktiváciu vo svojom mobile.

„Táto aplikácia sa bude postupne rozvíjať. Vytvorili sme okno k službám e-Governmentu. Je teraz aj na ostatných ministerstvách, ako aktívne pristúpia k tomu, aby toto okno na komunikáciu s občanom začali využívať,“ povedal v pondelok Hargaš v súvislosti so štartom prvej fázy projektu Slovensko v mobile.

„Po technickej stránke sme už pripravení aj na tzv. funkciu asistovanej aktivácie mobilnej aplikácie. Aktivácia bude vyžadovať čítačku a občiansky preukaz poslednýkrát,“ uviedol Hargaš. Po prenesení svojej identity z občianskeho preukazu do mobilu používatelia môžu čítačku odložiť a prihlasovať sa len pomocou mobilu. „Ešte tento rok by sme chceli predstaviť aj asistovanú aktiváciu tejto aplikácie pre ľudí, ktorí možno budú preferovať tento spôsob aktivácie,“ dodal štátny tajomník.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.