Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen
Zdroj: ©Shutterstock

Prečo Iránci nútili deti behať cez mínové polia? 25 zaujímavostí, ktoré pobavia aj prekvapia

Rozšír obzory nekonečnej mysle.

Múdry z neba nik nespadol, pretože by to neprežil alebo by si narazil kostrč, a to veľmi bolí. Tak trochu zaskroluj a vykompenzuj to, že príroda bola k tebe nemilosrdná.

1. Ak si dáš kľúče od auta k hlave, zvýšiš dosah signálu diaľkového ovládača. Kapacitne pripojíš signál k mozgu plného tekutín, ktoré fungujú ako vodič.

2. Počas vojny proti Iraku Iránci využívali malé deti, aby čistili pôdu pre vojenské jednotky tak, že ich nechali behať cez mínové polia.

3. Štúdia, v ktorej sa hovorilo, že syr je rovnako návykový ako drogy, v skutočnosti nič také nenašla. Dietológ, ktorý vyslovil toto sporné tvrdenie, pracuje pre skupinu, ktorá tlačí na vegánstvo a nabáda ľudí, aby sa vyhýbali živočíšnemu syru.

4. Kufor na kolieskach bol až do 70. rokov vnímaný ako špecializovaný produkt pre ženy. Obchody odmietali predávať túto batožinu zo strachu, že by sa muži pri ich nosení cítili zženštilo.

5. Keď sa včela (trúd) spári s kráľovnou, jeho ejakulácia je taká explozívna, že ju môžeš počuť

6. Kosatky majú tiež módne trendy, ktorými vyvolávajú rozruch a zvedavé pohľady svojho okolia. Jedným z najvtipnejších je nosenie klobúčika z mŕtveho lososa. Po spozorovaní jednej trendlíderky v osemdesiatych rokoch sa začali objavovať ďalšie, ktoré si osvojili jej štýl.

7. V Japonsku sú školy, ktoré učia, ako byť vtipný. Prvá bola otvorená v roku 1982. Každý rok absolvuje kurz okolo 1 000 študentov.

8. Poznáš ten pocit, keď žerieš, aj keď si totálne plný, ale je to také dobré, že nemôžeš prestať? Gruzínci majú na to špeciálny výraz shemomechama, ktorý v preklade znamená „omylom som to celé zjedol“.

Slovák ovláda Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Odporúčame prečítať:

Mladý Slovák ovláda Medzinárodnú vesmírnu stanicu: Sme jediný takýto tím, ktorý v reálnom čase každodenne pracuje s astronautmi

9. Elvis bol pôvodne blondín. Začal si farbiť vlasy načierno, aby vyzeral krajšie. Niekedy si ich upravoval krémom na topánky.

10. Mrkva ti neposkytne lepší zrak. Išlo o krycí manéver, ktorý šírila Británia počas 2. svetovej vojny, aby pred Nemcami zakryli existenciu radarov, ktoré v tme rozoznajú ich nálety. Vyhlásili, že ich piloti jedia kvantá mrkvy, vďaka čomu majú bravúrne videnie.

11. Švajčiarsko je zatiaľ jedinou krajinou, ktorá vo svojej ústave uznáva dôstojnosť rastlín.

12. Domáce psy majú vyvinuté svaly na čele, aby napodobňovali ľudí. Sformovali sa počas domestikácie, aby u ľudí vzbudili dojem roztomilosti malého dieťaťa (psie oči) a boli k nim priateľskejší.

fakty a zaujímavosti, pes, zviera, ňufák
Shutterstock

13. Džingischán bol známy tým, že svoje semeno šíril vo veľkom. Je považovaný za najvýkonnejšieho biologického otca v histórii ľudstva s viac ako 16 miliónmi potomkov v Strednej Ázii.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.