Prečo je instagramový účet s fotkami ruky hitom pre mnohé ženy?

A niektoré to možno poriadne naštve.

Zdroj: Andrik Langfield, Unsplash

Instagram nemusí byť nevyhnutne iba o krásnych fotkách šťastných ľudí. Sú tu aj profily, ktoré sa snažia narúšať toto pozlátko sociálnych sietí. Jedným z nich je aj instagramový účet @notengaged, o ktorom informoval portál Bored Panda.

Instagram je sociálna sieť známa pre krásne „načančané“ fotografie, ktorými chcú ľudia niečo povedať. Dobre vieme, že len málokto dáva na túto sociálnu sieť veci, ktoré sú nejakým spôsobom negatívne.

Vzťahy sú na Instagrame bez hádok, všetky postavy sú dokonalé a jedlo sa jedáva iba perfektne naaranžované. Všetci však dobre vieme, že to tak nie vždy je a realita môže byť často poriadne odlišná.

Callie Morgan, Unsplash

Dôsledkom tohto pozlátka sociálnych sietí vznikajú u mnohých ľudí depresie a úzkosti. Sme obklopení tým neustálym šťastím, vidíme, akí sú všetci spokojní a ako sa im darí, a potom máme pocit, že je niečo v našom živote zle. A pritom žijeme možno oveľa lepší život ako niektorí z tých ľudí.

Ideálnymi narušiteľmi tejto zdanlivej dokonalosti sú účty, ktoré sa snažia rôznymi spôsobmi poukazovať na realitu. Jedným z nich je aj profil patriaci Mary McCarthy, ktorý sa volá @notengaged, čo v preklade znamená nezasnúbená.

Na profile nenájdete nič iné, iba fotografie ľavej ruky s rôznymi pozadiami. Fotografie parodujú klasické posty zo sociálnych sietí, na ktorých zvyknú natešené budúce manželky oznamovať, že sú zasnúbené.

Možno sa aj ty nachádzaš práve v období, keď sa všetci okolo teba berú, tvoji spolužiaci začínajú mať deti, berú si hypotéky a kupujú príbytky. A ty stojíš pred regálom s mliekom a nevieš sa rozhodnúť ani v tom, ktoré z nich máš kúpiť. Ako sa však Mary pre Bored Panda vyjadrila, jej cieľom nie je nijak sa vysmievať zo zasnúbených žien.

Vadilo jej, že sa všetci sústredia na to, aby si budovali rodinné životy a akonáhle to tak nie je, mali by sme mať dôvod na smútok. Avšak, slobodné ženy si dokážu poriadne užívať život a majú v ňom mnoho momentov, ktoré stoja za to. Často nie sú smutné a vôbec sa na ne netreba pozerať ako na trojnohé šteniatko. Vytvorila tak z tohto Instagramu akúsi oslavu momentov v živote slobodných žien.

Niet pochýb o tom, že si táto jej myšlienka našla mnoho fanúšikov. Momentálne sa tento instagramový profil pýši viac než 100 tisíc followermi. Za krátky čas vznikla z tohto účtu komunita žien, ktoré sa vzájomne podporujú, nezáležiac na tom, v akom období života sa nachádzajú.

View this post on Instagram

when ur #notengaged and u wrote a lil birthday poem: ‘twas the night of ur bday and all through the kitchen, all ur dishes were clean, lol no guy helped pitch in. ur presents were wrapped all cute with such care, by empowering folks who have always been there. ur home was in order, just how u like. because u knew better than to go out with mike (i mean he insisted on neon plastic cubes for a side table, what is he insane? it’s not sustainable. but i digress…) now chickpeas! go travel! go invest! go explore! go buy ur own place! go build ur own store! i can’t thank u enough for following along. even jenna from accounting is joining the throng (ugh maybe. she’s such a flake tho…) anyway thank u my dears, every woman (and man!) plz wear sunscreen, be kind, and never text dan. xo tacos and thanks, Mary

A post shared by Not Engaged (@notengaged) on

Zdroj: bored panda

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Malý chlapček nakreslil obrázok svojej mamy. Mal však určité komické nedokonalosti

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME