Prečo je Maggie v Simpsonovcoch stále bábätko?

Aj teba štve táto otázka?

Tento kreslený seriál o takej normálnej žltej rodinke pozná určite každý z nás. Prvýkrát sa na obrazovkách objavil už v apríli roku 1987 ako dvojminútový skeč a jeho prvý celý diel bol odvysielaný 17. decembra roku 1989. Áno, vážení, to je tento december už 28 rokov. No Simpsonovci sa pýšia viacerými peknými číslami. Na svojom konte majú totiž takmer 630 epizód v 29 sériach. Okrem toho Bart Simpson bol časopisom Time vedľa Franka Sinatru či Stevena Spielberga umiestnený do rebríčka 50 najvplyvnejších osobností v zábavnom priemysle. Simpsonovci majú tiež svoju vlastnú hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy a tiež prekonali doterajší rekord seriálu Flinstonovci v počte epizód. Je to najdlhšie vysielaný animovaný seriál v histórii.

Počas troch desaťročí toho už táto americká rodinka stihla naozaj veľa. Homer zmenil svoje pracovné pozície viac ako 200x, niektorí ich priatelia zomreli (R.I.P. Maude Flanders) a častokrát došlo aj k rôznym šokujúcim odhaleniam o postavách, ktorú tu vystupovali. Okrem toho sa tomuto seriálu už viackrát podarilo predpovedať budúcnosť reálneho sveta, okrem mnohého iného napríklad aj to, že americkým prezidentom sa stane Donald Trump, či éru dotykových smartfónov.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/simpsons-trump-before-czcQ2QZ6Irde)

No aj po tomto všetkom je animovaná rodinka stále rovnaká, nevyvíja sa resp. jej členovia nestarnú. Prečo je tomu tak? Toto už dlhé roky irituje viacero ľudí a konkrétne aj Briana Finka, ktorý sa zameral konkrétne na to, prečo do pekla je Maggie stále v seriáli ako bábätko?! Predsa len, seriál nám ju predstavil pred 28 rokmi, ako môže byť ešte stále dieťa s cumlíkom? Brian Fink svoje dôležité znepokojnie a zmätok v hlave nad touto skutočnosťou uverejnil na svojom Twitteri.

K tomuto statusu mu do komentárov prekvapujúco odpovedala samotná oficiálna twitterová stránka seriálu. No odpoveď bola čisto diplomatická a viac menej nič nevysvetľujúca: „To je kúzlo Simpsonovcov“. Nuž, aspoň mu odpovedali.

V skutočnosti, ak by sme sa mali nad tým zamyslieť, tak Maggie by mala mať dnes okolo 28 – 29 rokov, čo je vek vhodný už aj na iné činnosti ako cmúľanie cumľa, plazenie sa po zemi a vyslovenie len zopár slov. Ale v tomto prípade by už aj Bartovi a Líze malo ťahať na zhruba 40-tku a Marge s Homerom by si mali užívať dôchodok. Homer by vlastne možno vzhľadom na jeho „zdravý“ životný štýl už ani nemal žiť. Tvorcovia seriálu však postavy nechávajú zastavené v čase, čo pod Brianovým tweetom rozpútalo vlnu komentárov. Jednému chlapíkovi sa totiž nepozdáva napríklad fakt, že Marge a Homer sú stále manželmi a nerozviedli sa. Podľa neho totiž Marge nie je pri zmysloch, keď zostala v takom dysfunkčnom manželstve s divnými deťmi. Ouu..

giphy.com (https://giphy.com/gifs/love-the-simpsons-homer-simpson-l9ASXr0TVQCAw)

V niektorých dieloch sme síce mali možnosť vidieť napríklad Barta a Maggie „v budúcnosti“ ako dospelých. Napríklad v epizóde, kde Bart videl do budúcnosti, v ktorej bola Líza americkou prezidentkou. Aj podľa reakcií divákov bolo možno príjemné vidieť túto zmenu v jednom dieli, no stáli fanúšikovia si už postavičky inak, ako sú im známe po dlhé roky, už nevedia predstaviť. 

giphy.com (https://giphy.com/gifs/the-simpsons-bart-simpson-lisa-owLTA1qrJ3QIM)

Zdroj: ladbible
Titulná fotka: Matt Groening

Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
96
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
12
Haha
Woow Woow
36
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Každodenné problémy a pocity tehotnej ženy v ilustráciách

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME