Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Prečo majú staré animované postavičky goliere a náhrdelníky? Skutočný dôvod ťa zaskočí

Väčšina postáv Flinstonovcov, Jetsonovcov či Medveďa Yogiho nosí nejakú ozdobu na krku. Prečo vlastne?


Pri sledovaní starších animovaných seriálov, ako napríklad Flinstonovci, Jetsonovci či Medveď Yogi, si môžeš všimnúť, že postavičky často nosia goliere, motýliky, kravaty či nejakú inú ozdobu okolo krku. Stretneme sa s tým aj pri postavách, ktoré inak žiadne oblečenie nenosia (napríklad Yogi).

Je to detail, ktorý väčšina divákov zrejme ani vedome nezaregistrovala a už vôbec netuší, že to má svoj veľmi špecifický dôvod. Používateľ s prezývkou Design Secrets ale ľuďom na sociálnej sieti TikTok odhalil skutočnosť.

A fakt, že si nevymýšľa, potvrdzuje aj portál Now I Know. V skutočnosti ide o mimoriadne účinný animátorský trik, ktorý animátorom ušetrí mnoho času aj peňazí. Že nechápeš, ako je to možné? Radi ti to vysvetlíme!

Animátori si tým uľahčili prácu

Animátorská práca je veľmi náročná a animátori sa pri nej musia maximálne sústrediť. Vždy, keď postavička zmení výraz, napríklad sa začne usmievať či plakať, musí sa v ďalšom políčku nakresliť celá odznovu, hoci jej držanie tela sa nie vždy zmení. Toto je ale extrémna piplačka, takže v štúdiu Hanna-Barbera prišli s jednoduchým, ale geniálnym nápadom. Postavičkám dali goliere, kravaty či náhrdelníky.

moviestillsdb.com/ABC

Tieto ozdoby na krku animátorom slúžia na prehľadné rozdelenie postavy na dve časti: hlavu a zvyšok tela. Nemusia teda postavičku prekresľovať komplet nanovo, ale stačí adekvátne nakresliť len jej tvár tak, aby odrážala požadovanú emóciu. Telo pritom len skopírujú z predchádzajúceho políčka, prípadne z predpripravených nákresov, ktoré zobrazujú rôzne pozície či pohyby. Sofistikované!

Ak ťa zaujímajú konkrétne čísla, tak vedz, že animátori si týmto výrazne uľahčili prácu a namiesto 14-tisíc políčok im stačilo vytvoriť 2-tisíc. Nehovoriac už o znížených finančných nákladoch. Seriály z dielne Hanna-Barbera ale nie sú jediné, ktoré tento trik využívajú. Stretnúť sa s ním môžeme aj v kultovom seriáli pre dospelých South Park. Jeho hrdinovia vôbec nemajú viditeľný krk.

Hanna-Barbera Productions

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.