Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 20.5.2024
sk
Bernard
cz
Zbyšek
Zdroj: ©Shutterstock

Prečo sa ľudia neženú do vzťahu? 15 dôvodov, prečo mnohí radšej ostávajú single

Mnohí si dobrovoľne zvolili život bez partnera.

Veľa ľudí považuje osoby bez partnera za opustené alebo menej šťastné. Avšak, čoraz viac je takých, ktorí sa dobrovoľne rozhodnú ostať slobodnými a sú so svojím free statusom maximálne spokojní. Skrátka, doba sa zmenila, ženy už nečakajú na svojho princa a muži sa už neponáhľajú zasadiť strom a postaviť dom. 

Aj psychológovia sa zhodujú, že osoby bez partnera sú omnoho šťastnejšie a vyrovnanejšie ako zadaní či dokonca zosobášení ľudia.

Toto je pár dôvodov, pre ktoré niektorí jedinci radšej ostávajú nezadaní. V týchto bodoch sa môžu nájsť tí, ktorí si dobrovoľne zvolili „single“ život.

1. Sebestačnosť. Slobodní ľudia sa spoliehajú sami na seba a naučili sa už riešiť svoje problémy bez psychickej či fyzickej pomoci partnera. A to prispieva k ich osobnému šťastiu. Dokázať si sám poradiť je veľmi dôležité.

2. Osobný rast. Tí, ktorí sa neusadili, nie sú fixovaní na jedno miesto v živote. Je preto pravdepodobnejšie, že budú cestovať po svete a získavať nové skúsenosti. Prejavujú aj vyššiu úroveň kreativity a majú čas sústrediť sa na svoj osobný rast.

3. Majú viac času na relax. Človek so záväzkami sa stále orientuje na svoje okolie, zatiaľ čo nezadaný má viac času na seba. Na relax, ako je napríklad masáž, sauna, wellness, dovolenka… Rozkoše, na ktoré nemajú rodičia čas a možno ani peniaze. Pretože vždy prídu nejaké dôležitejšie veci…

Warner Bros. / Moviestillsdb

4. Nezávislosť. Nemusia sa nikomu spovedať. Môžu nadväzovať priateľské vzťahy s osobami opačného pohlavia, bez toho, aby im niekto robil scény.

5. Zvládli umenie sebalásky. Pochopili, že pokiaľ nie si šťastný sám osebe a sám so sebou, nebudeš sa tak cítiť ani vo vzťahu. Naučili sa akceptovať sami seba aj s chybičkami krásy.

Odporúčame prečítať:

Adela a Viktor Vinczeovci konečne prezradili meno svojho syna. Už sú jeho právoplatnými rodičmi

6. Kariéra. Slobodní ľudia majú viac času a energie, aby sa mohli zamerať na budovanie kariéry. Majú omnoho viac kontaktov a príležitostí dosiahnuť profesijný rast.

7. Majú aj menej výdavkov. Nemusia sa starať o zabezpečenie svojej rodiny. A preto pri výbere povolania pozerajú hlavne na to, aby sa v práci cítili šťastní a aby ich bavila.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt freedom
Pixabay

8. Sú zdravší. Vedecké štúdie ukazujú, že slobodní ľudia cvičia častejšie ako tí v manželstve či rozvedení jedinci. Nezadané ženy chodia menej k lekárovi a u single mužov je nižšie riziko srdcových ochorení.

Partneri ostávajúci v nešťastných vzťahoch si zvyknú robiť zbytočne naprieky a tým sa aj trápiť. A to spôsobuje zbytočnú psychickú záťaž a má to vplyv aj na zdravie, či už telesné, alebo duševné.

9. Majú viac času na priateľov a viac im záleží na tom, aby ich medziľudské vzťahy fungovali. Sú k svojmu okoliu pozornejší a pravdepodobne budú udržiavať bližšie a dlhodobejšie vzťahy s ľuďmi vo svojom živote. Slobodní ľudia tiež majú dôvernejšie spojenia so svojou rodinou a častejšie komunikujú so súrodencami aj v dospelosti.

Universal Pictures / Moviestillsdb

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.