Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil
Zdroj: ©Shutterstock

Prečo si ešte stále single? Toto sú otázky, ktoré by si sa fakt nemal pýtať

Ak chceš zachovať pokojné medziľudské vzťahy, tak to fakt nerob.

Ľudské vzťahy sú komplikované a občas ich robia komplikovanými napríklad nemiestne poznámky alebo otázky. Niekedy je fajn vedieť, kedy je lepšie držať jazyk za zubami alebo proste skrotiť svoju zvedavosť. Ak nechceš zbytočne začínať konflikty, tak ti v nasledujúcich riadkoch prinesieme 7 otázok, ktoré by si sa radšej nemal pýtať. Vieš prečo?

1. Schudla si? Vyzeráš dobre.

Tak díky. Neschudla som, mám o dve kilá viac. A vlastne, chceš povedať, že som predtým dobre nevyzerala? A už je oheň na streche. Akože prvá časť sa ešte dá, ale radšej k tomu nepripoj to „Vyzeráš dobre“. Na druhej strane, niekedy chcú ľudia počuť pochvalu na svoj pochudnutý výzor.

S touto otázkou je to preto ako s dvojsečným mečom. Nikdy nevieš, kedy vychytáš niekoho, koho táto otázka urazí, alebo niekoho, koho poteší. Pre tvoje bezpečie je asi lepšie sa ju proste… nepýtať. Nechceš pokúšať šťastie.

2. Čo na mne nemáš rád?

Vážne to chceš vedieť? Vážne? A vlastne prečo si to robíš? Načo sa to pýtaš? Chceš si úplne pokaziť vzťah? Základom je užívať si vzťah. Jasné, sám vieš, že máš nejaké chyby. Určite. Ľudia nie sú dokonalí a aj keď ti to mama hovorí od tvojich štyroch rokov, tak ani ty nie si. Fakt nie. A aj keď si to možno uvedomuješ, tak je zbytočné sa pýtať, čo tomu druhému vadí.

Možno patríš medzi tú úzku skupinu ľudí, ktorí dokážu zniesť kritiku. Vo väčšine prípadov však príde namiesto poučenia sa zo svojich chýb opačný efekt. Aha, takže podľa teba veľa prdím? Mne vadí, že tu napríklad dnes večer budeš spať. Avšak je fajn zistiť čím skôr, čo tomu druhému vadí. Nech to dokážeš zmeniť, vylepšiť. Ale keď povie, že mu vadí tvoja mama, tak ju asi ťažko pôjdeš vymeniť. Môžeš to zahrať do outu – „Aj mne tá tvoja“.

Shutterstock

3. Kedy budeš mať deti?

Obľúbená otázka tvojich rodičov a vlastne každého rodinného príslušníka. Chcú mať ďalší hladný krk v domácnosti, ktorý môžu rozmaznávať. Lenže ty si ani nevyšiel zo školy a poriadne si si neužil život. A už by si mal mať deti? To sotva. Nevieš sa poriadne postarať ani sám o seba, nieto ešte mať na krku niekoho ďalšieho okrem svojej polovičky.

Na vážnejšiu nôtu, nie je to práve príjemná otázka, pokiaľ si ten druhý prešiel nejakou citlivou udalosťou. Zbytočne ňou rozmazávaš staré a možno nezahojené rany. Ideálne je vyhýbať sa tomu už len kvôli citlivosti tejto otázky. Je to každého súkromná vec a nie si to ty, kto to dieťa porodí alebo splodí.

mama hotel

Odporúčame prečítať:

Mama hotel, ktorý má v skutočnosti ďaleko od pohodlia. Aj takto vyzerajú životy mladých Slovákov

4. Prečo si stále single?

Vlastne tento prípad platí aj na veľmi obľúbenú rodičovskú otázku „A kedy sa konečne vydáš/oženíš?“ Čo ja viem, mama? Nemám vešteckú guľu. Ale posledné, čo chceš, je pripomínať človeku, že je ešte stále single a jeho život pozostáva z prevaľovania sa na gauči a vyjedania veľkého téglika zmrzliny. Jasné, nie všetci sa s tým, že sú single, vyrovnávajú rovnako. Niekomu to absolútne vyhovuje. Ale niekomu nie a aktívne hľadá svojho dokonalého partnera na celý život.

Tiež by sa ti páčilo, keby za tebou doletia tvoje kamarátky alebo kamaráti, že prečo si single? Veď ty si taký skvelý človek, nechápu, prečo s tebou nikto nie je. Hádaj čo, Monika?! Ani ja to nechápem. Alebo tvoja babka, ktorá ťa aj v stave úplnej vzhľadovej katastrofy nazýva tým najkrajším chlapákom na celom sídlisku. Na jednej strane je fajn, že majú o tebe také vysoké mienenie, ale sú to rodina/kamaráti/blízki. Tí ti hádam do očí nepovedia, že si chodiaca katastrofa, ktorá nie je vhodná pre vzťahový život.

Shutterstock

5. Mrzí ma, že ti umrel XY… ako umrel?

Absolútne nemiestny prípad je pýtať sa túto otázku krátko potom, čo tvojmu kamarátovi alebo kamarátke niekto umrel. Povieš si, že ide len o decentný a slušný záujem, ale asi si zároveň neuvedomuješ, že je to čerstvá udalosť, na ktorú sa pozostalým nechce spomínať. Obzvlášť nie v prípade, keď nejde o prirodzenú alebo pokojnú smrť.

A vôbec, prečo by ťa to malo zaujímať? Niekedy nie je na škodu byť zvedavý, ale v tomto prípade je to skôr zbytočné. V jednej chvíli vyjadruješ sústrasť a v druhej sa v tom zase hrabeš. Radšej buď oporou a pokiaľ to pozostalý uzná za vhodné, tak ti to určite povie.

mama hotel

Odporúčame prečítať:

Mama hotel, ktorý má v skutočnosti ďaleko od pohodlia. Aj takto vyzerajú životy mladých Slovákov

6. To vážne ideš… v tomto?

Je úplne v poriadku, ak sa ti nepáči to, čo má na sebe oblečené tvoja polovička alebo kamarátka. Problematické je to, ako to vyjadríš. Základom je, že to, čo má ten druhý na sebe, sa mu asi páči alebo sa v tom cíti pohodlne. Ty by si mal byť len slušný módny poradca, ak to vyzerá fakt nevkusne alebo je to silne prekombinované. Zároveň si musíš uvedomiť, že je to tvoj subjektívny názor, a presne tak by si ho mal vyjadriť.

Otázky „To vážne ideš… v tomto?“ alebo „To čo máš na sebe?“ nie sú ideálne. Ani trochu. V prvom rade sa to pýtaš tak, akoby mal druhý človek na sebe exkrementy. Najprv sa zamysli nad tým, ako by sa tebe osobne páčila takto sformulovaná otázka. Potom sa pýtaj s čo najväčším citom.

Shutterstock

7. S ktorou z mojich kamarátok by si bol, ak by si nebol so mnou?

Ďalšia z obľúbených vzťahových otázok z kategórie zbytočné. Nielenže potom budeš žiarliť, ale pravdepodobne túto informáciu v budúcnosti aj zneužiješ. Paranoidní jednotlivci sa budú príliš zaoberať odpoveďou, čo môže vyústiť do neskutočných scenárov.

Tvoja polovička povie, že by celkom bral tvoju najlepšiu kamarátku Paťu, a ty potom začneš vidieť aj to, čo medzi nimi nikdy nebolo. Aha, takže Paťu? No jasné. Napríklad vtedy, keď doniesol Pati ten drink na oslave. Alebo možno vtedy, keď sa rozprávali o tri stotiny dlhšie, ako by sa mali. Je nejaký dôvod, prečo ste vy dvaja spolu a prečo nie je s Paťou, Zuzou alebo Adelou. A načo by ti tá odpoveď bola dobrá?


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.