Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Prečo som tučný a chudobný?! Veci, ktoré začneš ľutovať, keď prekročíš 30-ku

Tieto veci mnohí v mladosti zanedbali.


Každý robí chyby. Niektoré sú do očí bijúce, iné sa ako chyba ukážu až v momente, keď prídu negatívne následky. A tie? Tie na seba nechajú čakať poriadne dlho, občas až do tridsiatky.

S naším šikovným ilustrátorom sme si pre teba pripravili článok o veciach, ktoré mnohí po tridsiatke ľutujú. Ak sa v tejto životnej etape už nachádzaš, smola, no ak ťa ešte len čaká, zbystri pozornosť. Zanedbávať tieto veci sa vôbec nevypláca, a keď tak urobíš, po tridsiatke začneš ľutovať, že…

1. …si sa nevybláznil

Možno si mal dlhodobý vzťah, možno si behal po brigádach, aby si si našetril na školné v zahraničí. Tak či onak, nasávať prvú polovicu víkendu a druhú vyspávať opicu bolo na samom chvoste tvojich priorít. Na jednej strane si rád, že si svoj čas trávil zmysluplne… na tej druhej ťa to trochu škrie.

„Pamätáš, ako sme vtedy utekali pred tým vyhadzovačom?“ spomínajú kamoši pri pive na staré dobré časy a ty nemáš čím prispieť do debaty. Teraz si to už nemáš ako vynahradiť. O šiestej sa dotrepeš z roboty, hodíš do seba večeru a spávať chodíš so sliepkami. Nuž, možno v ďalšom živote.

Prečo som tučný a chudobný?! Veci, ktoré začneš ľutovať po 30-ke
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. …si kašľal na jazyky

Angličtina, nemčina, francúzština či ruština, nejaký jazyk sa do vás v tej škole určite snažili vtesnať. Lenže ty si na to kašľal. „Veď existujú prekladače,“ smial si sa, keď z teba učiteľka nevedela vydolovať súvislú vetu v angličtine, a reálne si si myslel, že ti cudzie jazyky v budúcnosti budú len do počtu. Bože, ako si sa mýlil.

Teraz ideš do zahraničia a hanbíš sa ako pes. Jedlo si objednáš rukami-nohami, na hoteli si vystačíš aj s tupým úsmevom, ale keby ti letecká spoločnosť stratila batožinu, si v prdeli ako minuloročný sneh. S malou dušičkou teda prezeráš ponuky jazykových škôl a ide ťa od jedu rozdrapiť, že si sa tomu nevenoval, kým to bolo zadarmo.

Prečo som tučný a chudobný?! Veci, ktoré začneš ľutovať po 30-ke
ArtCaveManiac / EMEFKA
banky budú mať výpadky

Odporúčame prečítať:

Slováci sa nedostanú tak ľahko k svojim peniazom. Tieto štyri banky budú mať výpadky

3. …si sa nestaral o svoje telo

Na strednej si to riešiť nemusel, vybavil to metabolizmus. Mohol si zožrať aj vola, niekde medzi obháňaním báb a vyvádzaním s kamošmi si to skrátka vybehal. No potom prišla robota, sedavý životný štýl a ani si sa nenazdal, zrazu ti boli malé všetky nohavice.

Po tridsiatke túto nemilú skutočnosť už viac ignorovať nemôžeš. BMI kolíše na hranici obezity, z každého jedla ťa páli záha a nové diagnózy odhaľuješ prakticky obdeň. Žiadne „od pondelka“ – buď začneš teraz, alebo ťa to vyjde draho. Lenže po tridsiatke ťažko, keď sa ti pri každom drepe ozve chrbtová platnička…

Prečo som tučný a chudobný?! Veci, ktoré začneš ľutovať po 30-ke
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.