Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Vianočné trhy sú neodmysliteľnou súčasťou Vianoc a nebudeme si klamať, všetci ich tak trochu zbožňujeme. S rodinou či dobrými priateľmi môžu byť dobrým základom pre príjemné spomienky, pri nedostatku finančných prostriedkov zase dôvodom vášho utrpenia…

1. Cigánska

Je úplne jedno, či si vegán, vegetarián alebo študent prevažne žijúci len z lásky a vifoniek, pre tento kus opečenej kuraciny v žemli si schopný obetovať aj obličku. Hoci to nie je žiaden honosný pokrm, ale v predvianočnej atmosfére a po ťažkom boji v rade, kedy ti niekoľko milých slečien a menej milých pánov uštedrilo lakťovku v snahe predrať sa pred teba, by nosom nad ňou neohrnul ani Gordon Ramsay. A okrem nezameniteľnej kombinácie mäsa, cibuľky a horčice sa ako malé bezvýznamné plus ráta aj fakt, že pri grile je vždy teplo a ty máš aspoň na malý moment opäť šancu navrátiť život do nervových zakončení v tvojich rukách.

pluska.sk (http://www.pluska.sk/regiony/bratislava/video-vianocnych-trhoch-sme-ohodnotili-cigansku-lokse-ktora-je-ta-naj.html)

2. Varené víno

Keď si ktosi v minulosti povedal „poďme variť víno a hoďme doňho ovocie“, ľudia s predstavou instantnej hnačky pravdepodobne len nechápavo krútili hlavou. Aj ja občas krútim hlavou, keď si tú kombináciu takto v hlave predstavím, ale v zasneženej Bratislave medzi drevenými stánkami akosi odhadzujem zábrany. A koniec koncov, s vyštípanými lícami to skutočne chutí skvelo. Samozrejme nemožno opomenúť faktom, že je to taký tichý zabijak, ktorý ťa za záclonou sladkastej chuti a obarenej huby opije ani nevieš ako.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/jJqWEAYkWrxWE)

3. „Atmosféra“

Centrum mesta vysvietené tematicky ladenými farbami, šál vytiahnutý hádam až po čelo, lebo máš pocit, že skôr ako sa aklimatizuješ na túto teplotu ťa zaveje kamsi do teplých krajín a už nebude treba. Ľudia sa zabávajú, smejú, sople im tečú z nosa ako pomyselné kyvadlo a v ruke držia niektorú z vyššie spomínaných pochutín. Na malý moment sú šťastní. No kto by to nemiloval, však? Lenže niekde medzi pečienkovou lokšou a hlúpym vtipom kamaráta, ktorý žne úspechy už od roku 2012, len čím ďalej tým menšie, ťa nohy zavedú do neznáma. To jest medzi milión dvestotisíc stánočkov s takými a onakými serepetičkami, ručne robenými vianočnými guľami a takými tými vtipnými drevenými figúrkami čo na pružinke hompáľajú ako posexový penis tvojho ex. A ty tam necháš euro, tam dve, hentam kúpiš mame akýsi umelecký skvost (hrnček na motívy Picassa, ale ty jak kukáš tak kukáš, nič zmysluplné nemyslíš) a polka výplaty fuč.

fudgeinsurance.com (https://fudgeinsurance.com/will-you-pay-more-for-insurance-in-2017/)

4. Zápal močových ciest

Postávaš pri stánku s občerstvením, v ruke zvieraš pokrčenú päťeurovku a tváriš sa akože nič. Ale tam, pod povrchom, sa ti v premočenej topánke pomaly ale iste vyzúva ponožka. Prečo? Prečo sa toto deje zakaždým. Vyťahovať ju hore nemá absolútne žiaden zmysel, lebo za pár sekúnd by bola presne na tom istom mieste, kde predtým. A tak ju tam necháš, tvoja päta kričí, či si debil, veď zamrzne a ty si ďalej kráčaš vianočne nastrojenými ulicami. Keď sa večer chýli ku koncu a ty, hoci si naobliekaný ako cibuľa, vieš, že budeš potrebovať minimálne desať extra dní dovolenky na to, aby si rozmrzol, je to jasné. Vianočné trhy sú totiž okrem zaručeného spôsobu ako pozdvihnúť predvianočnú morálku aj instantným receptom na zápal močových ciest alebo akúkoľvek inú pliagu, ktorú stretneš po ceste (nie, svokra sa tentoraz neráta).

banterloud.com (http://banterloud.com/2015/05/01/life-lessons-angry-conversations-with-a-stranger-on-a-train-with-unexpected-twists/)

5. Všetci sa ľúbime

Vianoce celkovo sa spájajú s akýmsi druhom maskovanej faloše, kedy ľudia, čo sa za rok jakživ nepozdravia, zrazu nadobúdajú potrebu rozdávať objatia a darčekové poukážky. Inak tomu nie je ani na vianočných trhoch. Je jedno, či sú kolegovci z roboty, s ktorými si si sadol asi ako kaktus s nízkotučným latté alebo krava na druhú, ktorá tvoje stredoškolské časy rada okorenila narážkou na tvoje nabobtnané pozadie. Zrazu majú všetci potrebu volať ťa mrznúť a utrácať peniaze, ktoré nemáš. A ty len premýšľaš, či slušne odmietnuť alebo zachovať ten istý tón hlasu, ktorým sa rozprávate počas bežných dní.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/vh1-reality-tv-basketball-wives-26tkmyR14UIPJJOG4)

Titulná fotka: visitbratislava.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť