Prečo vyraziť do kina na sci-fi horor Pod vodou? Tieto fakty by si mal poznať pred premiérou

V kinách nás čaká poriadne napínavý zážitok.

Zdroj: CinemArt SK

Do slovenských kín prichádza lákavá žánrovka Pod vodou, ktorá by mala potešiť všetkých milovníkov sci-fi a hororov. Natočil ju talentovaný William Eubank a hlavnú rolu si strihla Kristen Stewart. Čo všetko o filme potrebuješ vedieť pred samotnou premiérou? Pripravili sme pre teba článok plný najpodstatnejších faktov, prečo sa oplatí navštíviť kino.

1. Horor Pod vodou pracuje s lákavou premisou

Film sa odohráva v temných podmorských hlbinách v blízkosti morského dna. To znamená okrem iného to, že pracovníci svoju prácu vykonávajú v absolútnej tme, vo veľkom tlaku a s vedomím, že ak sa niečo pokazí, len tak ľahko sa pomoci nedovolajú.

Tím spolupracovníkov tu vykonáva vrty do morského dna, ale ich prácu naruší silné zemetrasenie a zdá sa, že sa budú musieť vrátiť nad hladinu. Veľmi skoro však zistia, že svojou aktivitou na morskom dne prebudili niečo neznáme a desivé. Niečo, čo ich postupne začne loviť.

CinemArt SK

Pod vodou teda diváka zavedie do atraktívneho prostredia, ktoré je pre hororový žáner ako stvorené. Už samotná práca dotyčných hlavných hrdinov je poriadne náročná a úzkostná, a to ani okolo nemusia vyskakovať neznáme strašidelné potvory. Snímka podľa trailerov dokáže toto vďačné prostredie využiť a ponúkne nám poriadne znepokojivú jazdu.

2. Film natočil talentovaný režisér

O réžiu snímky Pod vodou sa postaral režisér William Eubank. Ten ti možno nie je známy, ale má za sebou už dva celovečerné filmy Love a The Signal. Tie sa stali známymi hlavne medzi festivalovým publikom. V oboch prípadoch išlo o výrazné sci-fi diela, ktoré rozhodne nesadli každému.

Pre Eubanka ide v prípade Pod vodou o krok k väčšiemu projektu. Jeho predchádzajúci film mal rozpočet 4 milióny, teraz už mal k dispozícii 80 miliónov.

Pod vodou sa nakrúcalo už v roku 2017 a do kín teda malo zamieriť už skôr, ale premiéru zdržala Disneyho akvizícia štúdia 20th Century Fox. Eubank svojimi predchádzajúcimi dielami dokázal, že má potenciál poradiť si aj s ambicióznejšou látkou. Snímka Pod vodou má rozhodne potenciál stať sa úspechom. Držíme palce.

CinemArt SK

3. Výborné herecké obsadenie

Vo filme si hlavné úlohy strihli Kristen Stewart, Vincent Cassel, T. J. Miller, John Gallagher Jr. či Jessica Henwick. Kristen Stewart iste predstavovať nemusíme, pravdou ale je, že ešte stále sa nájde mnoho takých, ktorí ju považujú za mizernú herečku.

Na druhej strane, každý, kto dovidí ďalej ako za Twilight, sa musí týmto názorom len smiať, keďže Kristen už mnohokrát ukázala, že je ohromne schopnou herečkou (odporúčame pozrieť si snímky, ako Personal Shopper, Certain Women či Sils Maria). Nepochybujeme teda, že aj v Pod vodou bude výborná.

CinemArt SK

Vincent Cassel je ostrieľaný profík, ktorý ti môže byť známy z filmov Verejný nepriateľ č. 1, Čierna labuť či Dieťa číslo 44. T. J. Miller na seba najvýraznejšie upozornil v oboch dieloch komiksovky Deadpool, ale vidieť sme ho mohli aj v Ready Player One a svoj hlas prepožičal aj jednej z postáv animáku Veľká šestka.

Jessica Henwick patrí skôr k seriálovým herečkám, pamätať si ju môžeš napríklad z projektu Iron Fist či fantasy Game of Thrones. Hrala však aj v Star Wars: Sila sa prebúdza. John Gallagher Jr. je zase známy z nezávislákov Dočasný domov, Prevýchova Cameron Postovej či z hororov Hush a The Belko Experiment.

CinemArt SK

4. Nakrúcanie bolo podľa všetkého dosť náročné

Herečka Kristen Stewart sa v rozhovore pre ET Canada vyjadrila, že nakrúcanie rozhodne nebolo úplne jednoduché. Režisér totiž chcel využívať digitálne triky čo najmenej a viac sa spoliehal na praktické triky a kaskadérske efekty. „Mnoho vecí, ktoré sme robili, boli praktické triky,“ prezradila herečka a hoci to podľa nej bola zábava, bolo to aj dosť náročné.

„Bolo to ťažké, pretože to bolo strašidelné a bolo to skutočné!“ dodala s tým, že sa im podarilo vyhodiť do povetria niekoľko rekvizít. Pre Kristen to bolo jedno z najťažších nakrúcaní v kariére.

5. Podľa režiséra sa môžeme tešiť na poriadne klaustrofobický zážitok

Williama Eubanka podľa vlastných slov lákalo zasadiť príbeh do podmorského prostredia to, že o ňom vlastne veľa nevieme a nevieme, čo všetko skrýva. „Je šialené, že toho dnes vieme viac o vesmíre než o niektorých zákutiach našej vlastnej planéty,“ povedal režisér s tým, že to podľa neho skrýva veľké možnosti. Výsledný film tak podľa neho bude poriadne atmosférický, mrazivý, desivý a klaustrofobický.

V slovenských kinách si ho budeme môcť vychutnať už od 9. januára 2020.

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
10
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
16 hlášok, na ktorých sa schuti zasmeješ len v prípade, že hovoríš rýdzou "trnafčinou"

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME