Streda 5.10.2022
sk
Viera
cz
Eliška
, Elsa

Turecká prokuratúra požiadala o trest odňatia slobody vo výške osemnásť rokov pre poslíčka, ktorý pľuvol pred dvomi rokmi na zákazníkovu pizzu ešte pred doručením objednávky. Informoval o tom portál Herald live s odvolaním na agentúru DHA. Incident sa odohral v tureckom meste Eskisehir a motív konania nie je doteraz známy.

Skutok, ktorý sa stal v roku 2017 v centre mesta Eskisehir, zachytila bezpečnostná kamera v bytovom dome zákazníka. Zábery ukazujú zamestnanca donášky, identifikovaného ako Burak S., pri tom, ako pľuje na zákazníkovu objednávku a fotí si to na telefón.

Majiteľ objektu po zhliadnutí záberov upozornil zákazníka, čo viedlo k trestnému stíhaniu zamestnanca donášky. Obžalovanému už bola uložená pokuta vo výške 4000 lír (600 eur) za ohrozenie na zdraví a prokurátor teraz navrhuje trest odňatia slobody za otravu jedlom.

Aj keď má Turecko prísne súdne normy, je tento trest aj na ich pomery považovaný za príliš prísny, keďže aj za členstvo v teroristickej organizácii tam hrozí pobyt za mrežami maximálne na pätnásť rokov. A to je presne o tri roky menej, ako chcú pre bývalého zamestnanca za pľuvanec.

Nevedno, či išlo len o pokus o vtip alebo konanie poslíčka malo nejaký osobný motív, avšak je veľmi pravdepodobné, že muž už svoje nerozvážne konanie veľmi oľutoval.

Zdroje: Herald live


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť