Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

„Pred kávou na mňa ani nehovor“ alebo 5 typov ľudí podľa ranného vstávania

Ktorý z nich si ty?

Ranné vstávanie. Nevyhne sa mu nikto z nás a každý sa s ním musí popasovať po svojom. Podľa toho, ako sa mu to darí (alebo aj nie), možno ľudí rozdeliť do niekoľko typov, a presne to sme v tomto článku za pomoci nášho šikovného ilustrátora urobili. V ktorom z týchto typov si sa našiel ty?

1. Ten, čo sa budí vyspinkaný doružova

Jeden by si myslel, že takýto exemplárny príklad rannej spokojnosti existuje len vo filmoch a reklamách na magnézko, ale, čuduj sa svetu, nie. Pohybujú sa aj vo voľnej prírode. Je ich málo, zhruba toľko ako mäkkých rožkov v supermarkete desať minút pred záverečnou, ale predsa.

Ráno rozčapia oči s úsmevom, ponaťahujú si údy, kosti, urobia si kávičku a sú pripravení čeliť všetkým nástrahám, ktoré na ne vesmír v ten deň plánuje nakydať. Je to kvalitným matracom?

ráno, ranná nálada, typy ľudí ráno, ilustrácie, ranné vstávanie, zábava, humor, komiks
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Ten, čo nenávidí všetko a všetkých

Keby bol cibuľový dych človekom, pravdepodobne by vyzeral nejako takto. Rána mu fakt neprospievajú. Zvuk budíka mu spôsobuje nepredstaviteľné muky, predstava, že sa má vymotať z periny a vykotiť z postele, ho láka asi ako tandemový zoskok do bazéna plného lego kociek, a úprimne? V tej rane nevidí jeden pádny dôvod, prečo radšej nepodať výpoveď.

Trvá mu solídne dve hodiny, tri šálky kávy a jednu epizódu motivačného podcastu na tému „zo vzduchu účty nezaplatíš“, kým prestane vrčať a začne tvoriť súvislé vety. Stojí ho to však nadľudské úsilie.

ráno, ranná nálada, typy ľudí ráno, ilustrácie, ranné vstávanie, zábava, humor, komiks
ArtCaveManiac / EMEFKA
Matt Damon, Luciana Barroso, herec, manželstvo

Odporúčame prečítať:

5 svetových celebrít, ktoré sa zosobášili so svojimi fanúšikmi

3. Ten, čo musí hneď niečo zhltnúť

Škvŕŕŕk. Človek, ktorý nepotrebuje budík – každé ráno ho presne o pol siedmej zobudí symfónia vlastného žalúdka. Chudák, už osem hodín zíva prázdnotou a nejako to nedáva. Sú ľudia, ktorí nepotrebujú raňajky a na jeden kávovej žbrnde z automatu bez problémov ťahajú až do obeda. Tento k nim ale nepatrí.

Ešte ani neroztiahol závesy a neobul si papuče, už sa prace do kuchyne, otvára chladničku a zňucháva, čo by si dal na raňajky. Dva deci pomarančového džúsu ako najvýživnejšie jedlo dňa nepripadajú do úvahy – veď by už po ceste do roboty skapal od hladu. Potrebuje poriadnu žranicu.

ráno, ranná nálada, typy ľudí ráno, ilustrácie, ranné vstávanie, zábava, humor, komiks
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť