Pondelok 24.1.2022
sk
Timotej
, Timon, Tímea
cz
Milena

Predĺžené zimné prázdniny sa skončili, žiaci sa vracajú do škôl

Školy sa opätovne riadia manuálom z dielne Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR - takzvaným školským semaforom.


Predĺžené zimné prázdniny sa skončili. V materských, základných aj stredných školách sa dnes začína prezenčné vyučovanie v plánovanom termíne. Od dnes sa školy opätovne riadia takzvaným školským semaforom. Žiaci sa zároveň budú môcť pretestovať na COVID-19, na tento účel Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR distribuovalo viac než tri milióny testov. Informoval o tom začiatkom januára odbor komunikácie a marketingu rezortu školstva.

Po vianočných prázdninách môžu žiaci a študenti očakávať polročné prázdniny, ktoré pripadnú na 4. februára. Následne sú naplánované jarné prázdniny, ktoré ako prví absolvujú študenti Košického a Prešovského kraja, následne žiaci Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja a poslední budú tí z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja. Veľkonočné prázdniny sú tento školský rok naplánované od 14. do 19. apríla. Letné prázdniny sa začnú tradične 1. júla a potrvajú do 2. septembra s tým, že žiaci nastúpia do škôl 5. septembra.

V školskom roku 2021/2022 sa celoslovenské testovanie žiakov piateho ročníka ZŠ, teda Testovanie 5 2022 uskutoční 18. mája. Celoslovenské testovanie žiakov deviateho ročníka ZŠ, čiže Testovanie 9 2022, je naplánované na 6. a 7. apríla. Termíny maturitných skúšok sú rozvrhnuté od 15. do 18. marca.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť