Predpovedal Kapitán Amerika príchod koronavírusu? Ľudia rozlúštili zaujímavú konšpiráciu

Jednému šikovnému chalanovi sa podarilo záhadu rozlúsknuť.

Zdroj: Paramount Pictures / moviestillsdb.com

Koronavírus, rovnako ako všetky ďalšie kauzy, ktoré mali fatálny dopad na širokú verejnosť, sa, pochopiteľne, nezaobišiel bez spŕšky mýtov a konšpiračných teórií. O tých, ktoré mohli vyvrátiť medicínske poznatky (a že aj vyvrátili), sme už článok písali. No na to, čo prišlo po nich, sú aj lekári s dlhoročnou praxou krátki.

Po novom totiž ľudia špekulujú, že príchod globálnej pandémie predpovedal film, konkrétne Kapitán Amerika: Prvý Avenger. Ten uzrel svetlo sveta v roku 2011, a teda dosť dlhý čas predtým, ako nás zasiahla globálna pandémia. Už to teda nie sú len Simpsonovci, ktorí mali od pádu dvojičiek až po príchod eboly na konte desiatky podobných predikcií, ktoré sa naozaj stali. Nasledujú ich marvelovky.

Paramount Pictures / moviestillsdb.com

Alebo, žeby predsa nie? Ošiaľ vyvolal záber z filmu, na ktorom Chris Evans stojí uprostred New Yorku v obklopení niekoľkých bilbordov. Na jednom z nich pritom možno zreteľne vidieť reklamu na pivo značky Corona. A keďže toto by na výkvet bizarnej konšpiračnej teórie nestačilo, nie je to všetko.

Na ďalšom z bilbordov sa totiž črtá čosi, čo by pokojne mohlo symbolizovať vírus. Zatiaľ čo niektorí sa teórie chytili, akoby od toho závisela celá ich existencia, ďalší sa rozhodli nerobiť predčasné závery. Išli na to logicky a boli odhodlaní záhadu nešťastne nakombinovaných bilbordov rozlúsknuť stoj čo stoj.

Paramount Pictures / moviestillsdb.com

Jedným z nich bol aj William Mullally, spisovateľ a filmový kritik z Dubaja. Inkriminovaný obrázok mu poslal kamarát, a hoci sa mu už na prvý pohľad zdalo, že to bude jedno veľké nedorozumenie, rozhodol sa urobiť ľudstvu službu. A na vlastnú päsť začal s investigatívou.

„Rozhodol som sa zamerať na obrázok napravo,“ píše na svojom Twitteri, kde ďalej zdokumentoval celý postup objasnenia záhady.

Takto sa Williamovi napokon podarilo odhaliť, o čo ide

Vyzerá to povedome. Čo je to? Začal som pátrať po odpovedi.

Najprv mi to pripadalo ako obálka knihy

Prešiel som všetky známe tituly, až som si spomenul na obálku knihy Divergencia, ktorá mala veľmi podobnú farebnú schému. Bol som blízko, no nebol to tento istý dizajn. Takže pokračujeme.

Požiadal som o pomoc kamaráta, ktorý našiel screenshot v lepšej kvalite a priblížil mi to. Teraz sa mi zdal obrázok ešte povedomejší, no nevedel som ho zaradiť.

Zistil som, kedy sa daná scéna nakrúcala – 23. apríla 2011

Prezrel som všetky filmy a broadwayové predstavenia, ktoré vyšli od apríla do leta. Nič.

Začal som sledovať náhodné youtube videá

Hľadal som v nich zábery Times Square z apríla roku 2011. Nenašiel som žiadne, na ktorom by bolo bilbordy zreteľne vidieť. Kamarát prezrel Bing a Google Street View.

Až napokon konečne našiel toto

Spoznali sme logo aj farebnú schému. Rozlúštili sme celú záhadu.

Sú to špagety.

Tak a tu to máme – sú to špagety. Žiadny vírus, žiadna predpoveď hrozivej budúcnosti, žiadna šanca, že sme tomu vďaka Kapitánovi Amerika mohli zabrániť. Len špagety.

Zdroj: whmullally / Twitter

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
17
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Elegantne sediaci psík sa stal miláčikom internetu. Jeho vtipná póza dostane aj teba


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME