Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Koronavírus, rovnako ako všetky ďalšie kauzy, ktoré mali fatálny dopad na širokú verejnosť, sa, pochopiteľne, nezaobišiel bez spŕšky mýtov a konšpiračných teórií. O tých, ktoré mohli vyvrátiť medicínske poznatky (a že aj vyvrátili), sme už článok písali. No na to, čo prišlo po nich, sú aj lekári s dlhoročnou praxou krátki.

Po novom totiž ľudia špekulujú, že príchod globálnej pandémie predpovedal film, konkrétne Kapitán Amerika: Prvý Avenger. Ten uzrel svetlo sveta v roku 2011, a teda dosť dlhý čas predtým, ako nás zasiahla globálna pandémia. Už to teda nie sú len Simpsonovci, ktorí mali od pádu dvojičiek až po príchod eboly na konte desiatky podobných predikcií, ktoré sa naozaj stali. Nasledujú ich marvelovky.

Paramount Pictures / moviestillsdb.com

Alebo, žeby predsa nie? Ošiaľ vyvolal záber z filmu, na ktorom Chris Evans stojí uprostred New Yorku v obklopení niekoľkých bilbordov. Na jednom z nich pritom možno zreteľne vidieť reklamu na pivo značky Corona. A keďže toto by na výkvet bizarnej konšpiračnej teórie nestačilo, nie je to všetko.

Na ďalšom z bilbordov sa totiž črtá čosi, čo by pokojne mohlo symbolizovať vírus. Zatiaľ čo niektorí sa teórie chytili, akoby od toho závisela celá ich existencia, ďalší sa rozhodli nerobiť predčasné závery. Išli na to logicky a boli odhodlaní záhadu nešťastne nakombinovaných bilbordov rozlúsknuť stoj čo stoj.

Paramount Pictures / moviestillsdb.com

Jedným z nich bol aj William Mullally, spisovateľ a filmový kritik z Dubaja. Inkriminovaný obrázok mu poslal kamarát, a hoci sa mu už na prvý pohľad zdalo, že to bude jedno veľké nedorozumenie, rozhodol sa urobiť ľudstvu službu. A na vlastnú päsť začal s investigatívou.

„Rozhodol som sa zamerať na obrázok napravo,“ píše na svojom Twitteri, kde ďalej zdokumentoval celý postup objasnenia záhady.

Takto sa Williamovi napokon podarilo odhaliť, o čo ide

Vyzerá to povedome. Čo je to? Začal som pátrať po odpovedi.

Najprv mi to pripadalo ako obálka knihy

Prešiel som všetky známe tituly, až som si spomenul na obálku knihy Divergencia, ktorá mala veľmi podobnú farebnú schému. Bol som blízko, no nebol to tento istý dizajn. Takže pokračujeme.

Požiadal som o pomoc kamaráta, ktorý našiel screenshot v lepšej kvalite a priblížil mi to. Teraz sa mi zdal obrázok ešte povedomejší, no nevedel som ho zaradiť.

Zistil som, kedy sa daná scéna nakrúcala – 23. apríla 2011

Prezrel som všetky filmy a broadwayové predstavenia, ktoré vyšli od apríla do leta. Nič.

Začal som sledovať náhodné youtube videá

Hľadal som v nich zábery Times Square z apríla roku 2011. Nenašiel som žiadne, na ktorom by bolo bilbordy zreteľne vidieť. Kamarát prezrel Bing a Google Street View.

Až napokon konečne našiel toto

Spoznali sme logo aj farebnú schému. Rozlúštili sme celú záhadu.

Sú to špagety.

Tak a tu to máme – sú to špagety. Žiadny vírus, žiadna predpoveď hrozivej budúcnosti, žiadna šanca, že sme tomu vďaka Kapitánovi Amerika mohli zabrániť. Len špagety.

Zdroj: whmullally / Twitter


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť