Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Dumpster diving je činnosť, pri ktorej ľudia prehľadávajú odpadkové koše a kontajnery a vyberajú z nich produkty, ktoré sa stále dajú použiť. Často sa totiž stáva, že v odpade končia takmer úplne nové výrobky, vrátane kozmetiky či potravín. A nezriedka sa v nich objavia aj skutočne cenné veci.

Ako píše portál Times Now, prehrabávaniu kontajnerov sa venuje aj 32-ročná Tiffany She’ree, a to dokonca na „plný úväzok“. Tejto aktivite prepadol aj jej manžel a spoločne sa jej venujú už štyri roky. Počas tejto doby našli v kontajneroch veci, ktoré by sme tam rozhodne nečakali. Tiffany prezradila, že hneď prvý týždeň sa jej podarilo objaviť kozmetiku za 1 200 dolárov (viac ako tisíc eur).

Shutterstock

Bez problémov si zarobí

Týmto spôsobom života si štvornásobná mama zarobí približne tisíc dolárov týždenne (približne 844 eur). Bez väčších problémov tak dokáže vyžiť. Vyberaním kontajnerov si dokonca zarobila viac než vo svojej klasickej práci, takže napokon dala výpoveď. Nájdené veci predáva na vlastnom webe. Pri svojich výpravách do kontajnerov nachádza najmä kozmetiku, ale aj elektroniku.

O tomto netradičnom zarábaní peňazí informuje svojich fanúšikov aj na sociálnych sieťach TikTok a Instagram. Ako si ale môžeš predstaviť, nie všetky reakcie sú pozitívne. Mnohí ľudia Tiffany nadávajú a označujú tento spôsob života za odporný. Nie je podľa nich správne predávať ľuďom veci, ktoré niekto iný vyhodil.

Tiffany však zdôrazňuje, že nerobí nič zlé ani nezákonné (každý štát má však iné zákony). Dumpster diving totiž slúži na elimináciu odpadu a tým pádom aj znižuje záťaž na životné prostredie.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.