Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Internetový prehliadač Internet Explorer je v posledných rokoch skôr už len terčom vtipov a rôznych memes. Tie si uťahovali najmä z jeho pomalosti, ale aj nedostatočného zabezpečenia. Postupne ho vytlačili oveľa používateľsky príjemnejšie prehliadače ako Opera, Firefox či Chrome.

A teraz sa zdá, že legendárnemu Internet Exploreru už naozaj zvoní umieračik. Informoval o tom portál LADbible, podľa ktorého spoločnosť Microsoft plánuje svojmu prehliadaču ukončiť podporu. Stane sa tak 15. júna 2022.

Shutterstock

Prvýkrát bol Internet Explorer spustený v roku 1995 a do histórie odchádza po viac ako 25 rokoch. Microsoft zároveň dáva do pozornosti svoj prehliadač Microsoft Edge, ktorý predstavil v roku 2015. Ten podľa neho predstavuje vhodnejšiu a kvalitnejšiu alternatívu. Je totiž rýchlejší aj bezpečnejší.

Explorer bol dlho inštalovaný ako predvolený prehliadač v systéme Windows, ale jeho posledná aktualizácia prebehla v roku 2013, pričom od roku 2016 ho už využívalo len minimum používateľov. Niet sa teda čo čudovať, že sa ľuďom pripomínal už len prostredníctvom rôznych žartov a memes. Napriek všetkému bol Internet Explorer neoddeliteľnou súčasťou počiatku internetovej éry a určitý čas ho využíval asi každý z nás. Česť jeho pamiatke!

Shutterstock

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.