Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 2.2.2023
sk
Erik, Erika
, Erich
cz
Nela
Zdroj: ©Shutterstock

Prehnané očakávania a vymyslené scenáre. 10 vecí, ktorými sabotuješ svoj vzťah

Určite si niektorú z týchto vecí spozoroval už aj na sebe.

Vzťahy dokážu byť krásne a zároveň aj veľmi náročné. Krásny vzťah bez toho, aby si do neho vložil svoje úsilie a energiu, neexistuje. Vždy musíš robiť spolu so svojím partnerom kompromisy a snažiť sa budovať váš vzťah. O každý vzťah sa treba starať a ak sa v ňom niečo pokazí, tak je to vina niekoho z vás dvoch. V prípade, že robíš niektoré z týchto vecí, doslova svoj vzťah sabotuješ.

Počítate si skóre

Vždy si navzájom vyhadzujete na oči dobré aj zlé veci. Keď jeden vyhrá hádku, alebo mal, nebodaj, pravdu v obyčajnej konverzácii, tak dáva hneď tomu druhému pocítiť, že „vyhral“. Vzťah však nie je žiadna súťaž.

Treba v ňom občas nechať svoje ego odložené bokom a vnímať potreby toho druhého. Každému sa už určite stalo, že na neho partner vyťahoval dávno zabudnuté veci z minulosti. Treba sa však pokúsiť nezhody riešiť inak, ako len vyťahovaním najsilnejších argumentov, len aby si bol ty ten víťaz.

Shutterstock

Dávaš svojmu partnerovi negatívne „nálepky“

Je úplne normálne, že si občas vynadáte do prasiat a iných zvieratiek, hlavne ak ste spolu už dlhší čas. Hovoriť však svojmu partnerovi, že je lenivec, tlsťoch alebo škrata, nie je veľmi dobrý spôsob, ako si prejavovať city. Ak ti vadí na partnerovi, že je lenivý, tak mu to povedz, vysvetli mu, že ti vadí, keď si po sebe neodprace riad alebo neumyje záchod.

Čím častejšie budeš podobné nálepky svojmu partnerovi opakovať, tým viac sa mu zaryjú pod kožu a z nevinného slovíčka sa stane vec, ktorá môže byť kameňom úrazu vášho vzťahu.

Odporúčame prečítať:

Americký portál si zgustol na Bratislave. Táto budova vraj patrí k najškaredším na svete

Od svojho partnera a vášho vzťahu máš privysoké očakávania

Ste spolu prvý týždeň a ty už ho ideš zoznamovať s rodičmi. O dva týždne si hľadáte spoločné bývanie. Nie každý sa dokáže stotožniť s podobnými plánmi. A už vôbec… podobné plány nie sú úplne zdravé.

Nemôžete preskočiť zo vzťahu, ktorý má iba pár týždňov, do manželstva. Ak tvoj partner tvoje vysoké očakávania nedokáže poňať, nastáva problém. Nemôžete od seba navzájom očakávať hory-doly, ak ste len na začiatku. Všetko má svoj čas.

Shutterstock

Predstavuješ si tie najhoršie scenáre a veríš im

Veľa ľudí si prešlo mnohými sklamaniami v predchádzajúcich vzťahoch. Potom majú problém svojmu novému partnerovi veriť. Musíš mu však dať šancu, lebo bez toho to jednoducho nepôjde. Možno sa bojíš, že ťa podvedie.

A keď ide s kamarátkami von, tak si nervózna, že ide von s bývalou. Musíš svoje nepríjemné skúsenosti hodiť za hlavu a človeku jednoducho dôverovať, lebo takýmito myšlienkami ničíš váš vzťah.

Všetkému dávaš väčšiu prioritu ako vzťahu, lebo vzťahu neveríš

Tvoj partner od teba počúva „nie“ na všetky možné aktivity, ktoré vymyslí. Lebo ty ideš cvičiť, potom máš to a hento a tamto a nakoniec je aj vyberanie ponožiek dôležitejšie ako váš vzťah.

Ten si však vyžaduje vystúpenie z komfortnej zóny a musíš si určiť priority, napríklad či je ten jeden tréning naviac možné nechať tak a ísť radšej s partnerom do kina. Ak mu nedáš pocítiť, že ti stojí za tvoj čas, tak je jasné, že sa bude cítiť frustrovaný.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť