Ďalšia, trocha viac prekliata produkcia
Ďalšou nečakanou udalosťou, ktorá sa, bohužiaľ, už premenila na tragédiu, bolo, keď sa lietadlo plánované na požičanie celému štábu nakoniec dalo inej skupine ľudí. Lietadlo eventuálne havarovalo a všetci na palube zomreli. Pravdepodobne ako pri všetkých týchto ojedinelých udalostiach išlo o náhodu. V spojení s predošlými zlovestnými náhodami však išlo o niečo viac.
John Richards bol jedným z tvorcov, ktorí pracovali na špeciálnych vizuálnych efektoch. Jeho najväčšou kontribúciou do filmu bola práca na scéne, kde je jednej z postáv brutálne odťatá hlava. Táto scéna sa eventuálne dostala aj do jeho reálneho života, keď sa stal účastníkom krutej autonehody. V nej prišiel jeho spolusediaci o hlavu. Udalosť sa ešte k tomu podľa rôznych zdrojov odohrala neďaleko cesty s názvom Ommen, 66.6 km.
To už znie trocha pritiahnuté za vlasy, nie? Aj keby tam ten názov nebol, havária s odťatou hlavou je viac než desivá. Tvorcovia boli ešte k tomu raz náhodne bombardovaní v hoteli. Potom sa im kazila technika, kaskadéri prechádzali jedným zranením za druhým. Avšak najzvláštnejšou a najzlovestnejšou udalosťou z celého natáčania sa stala nečakaná smrť syna hlavného herca.
Mladý syn spáchal samovraždu iba krátko predtým, než sa malo začať natáčať. Čo je na tom zvláštne, je to, že vo filme sa hlavný hrdina rozhodne, že si adoptuje syna, ktorý v podstate predstavuje satana.
Nosferatu
Nosferatu z roku 1922 je asi najvplyvnejším hororom všetkých čias. Vznikol už pred viac než 100 rokmi a dodnes udržiava svoj status. Do kín práve prichádza jeho dlhoočakávaný rovnomenný remake, ktorý ti zaručene rozprúdi krv v žilách. Originálne dielo si ale dodnes drží svojich skalných fanúšikov. Samozrejme, neholdujú mu len kvôli jeho už tak dosť skvostnému príbehu a originálnej forme.
Príbeh bol inšpirovaný románom od Brama Stokera s názvom Dracula. Nemeckí tvorcovia na čele s producentom Albinom Grauom si nemohli dovoliť kúpiť práva, a tak natočili film s veľmi podobným príbehom, avšak s úplne odlišnými názvami lokácií a postáv. Originálnosť formy zas pochádza z umeleckého smeru Nemecka tých rokov, z takzvaného nemeckého expresionizmu.
Krajina nemala peniaze a po 1. svetovej vojne prechádzala veľmi ťažkým obdobím. Tvorcovia sa teda museli adaptovať. Okrem toho ale v tomto období nebolo vôbec zvláštne, že sa niekto pohyboval v kruhoch okultizmu. Tu sa vraciame späť k Albinovi Grauovi. Ten sa podľa rôznych zdrojov stretával s najväčším čudákmi a kúzelníkmi danej doby.
Grau sa dokonca neraz stretol aj s Aleisterom Crowleym, jedným z najznámejších skutočných čarodejníkov všetkých čias, ktorý bol zároveň označovaný za najšpinavšieho muža všetkých čias. Nosferatu sa medzi prekliate horory radí aj vďaka tomuto prepojeniu, ktoré sa pretavilo do finálneho filmu.
Prekliate horory a ich kráľ
V jednej scéne z filmu je napríklad vidno, ako postava titulného upíra drží papier so zvláštnymi symbolmi. Rôzni odborníci naprieč históriou popísali, že ide o skutočné okultistické symboly, ktoré sa používajú v istej forme démonického jazyka. Ďalším zvláštnym faktom o filme Nosferatu je, že režisérova lebka pred pár rokmi záhadne zmizla zo svojho hrobu.
Osoba, ktorá sa o hrob starala, našla prekopaný hrob nemeckého režiséra Friedricha Murnaua s tým, že v ňom chýbala lebka. Ešte k tomu sa v hrobe nachádzal roztopený vosk, čiže nebolo úplne z cesty poukázať na to, že sa pri hrobe vykonával nejaký rituál. Táto udalosť sa stala v roku 2015.