Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Prekvapenie sa nekonalo. Slovenskí hokejisti si poradili s Francúzmi

Hudáček sa predviedol s dvomi presnými zásahmi do francúzskej brány.


V piatom zápase základnej skupiny slovenskí hokejisti nastúpili proti tímu Francúzska. Do tohto duelu Slováci vstupovali ako jasní favoriti. Zároveň však platí, že Francúzi sú jeden z tých tímov, čo dokáže silnejšieho súpera nepríjemne zaskočiť.

Tretina o Regendovi

Zápas sa začal veľmi dynamicky a oba tímy dobre korčuľovali. Úvodné minúty vyšli lepšie Slovákom, ktorí si vypracovali niekoľko skvelých šancí. Vo štvrtej minúte to pred francúzskou bránou vyzeralo takmer tak, akoby sme hrali presilovku, gól však nepadol.

Krátko nato sme sa dočkali aj skutočnej presilovky, keď na trestnú lavicu putoval francúzsky kapitán Sacha Treille. Túto presilovku sme nevyužili, avšak o chvíľu bol vylúčený ďalší Francúz. Tentoraz to bol Tim Bozon. Nevedno, či bol ľad v zlom stave alebo bol na vine iný dôvod, Slovákom však odskakovalo veľa pukov, čo sa prejavilo v nevyužití druhej presilovky v krátkej dobe.

TASR

V druhej polovici prvej tretiny nám dokázali Francúzi troška zavariť a ohrozovať našu bránu. Ako minúty plynuli, Slováci sa opäť pretlačili do útočnej tretiny a tlačili na súpera. Peknú akciu predviedli Kelemen a Regenda.

Regenda bol, žiaľ, necelých päť minút pred koncom tretiny vylúčený a Slovensko hralo v oslabení. Slováci sa dve minúty ubránili, avšak Regenda spravil veľkú chybu. Odskočený puk chcel hral v pozícii, keď bol nohami ešte na trestnej lavici, čím sa dopustil ďalšieho prehrešku proti pravidlám a Francúzi dostali ďalšie dve minúty početnej prevahy.

V sobotu večer sa Ostravar aréna stala dejiskom zápasu Slovensko-Francúzsko. Slovensko bolo v roli jednoznačného favorita.
TASR

Tri sekundy pred koncom tretiny Regenda odčinil svoje pochybenia a po nahrávke od Grmana strelil prvý slovenský gól. Len ťažko by sa dal streliť gól viac „do šatne“!

Tretina o Hudáčkovi

Druhú tretinu začal Hugo Gallet držaním, vďaka čomu Slovensko hralo ďalšiu presilovku. Slováci opäť tlačili, avšak bez gólu. Presilovka sa skončila predčasne, lebo Tomáš Tatar fauloval, čím hru doviedol do štádia štyria na štyroch.

Na sériu vylúčení nadviazal Jordan Perret, potrestaný za sekanie. Slovensko tak pár sekúnd odohralo v prevahe štyroch na troch. Francúzi v tejto situácii pôsobili zmätene a Slováci ich účinne tlačili. Využil to Libor Hudáček a strelil druhý slovenský gól.

TASR

To, že Hudáček je jedným z ťahúňov našej reprezentácie, dokázal opäť v 29. minúte. V individuálnej akcii nevymýšľal nič komplikované, a dokázal tak pokoriť francúzskeho brankára. 3:0 pre Slovensko. Perfektnou bleskovou strelou Hlavaja prekonal Treille, čím v 35. minúte znížil slovenský náskok na dva góly.

Po zlyhaní obrany sa do nebezpečnej príležitosti dostal Kevin Bozon, Hlavaj však reagoval správne. Druhá tretina sa skončila 3:1 v prospech Slovenska.

Skvelý finiš

V 48. minúte Slováci opäť odskočili na trojgólový náskok. Strelcom štvrtého slovenského gólu sa stal Mário Grman, ktorého strelu stečoval jeden z Francúzov do svojej bránky. Naši reprezentanti boli tí, kto diktoval tempo hry.

TASR

Slovenskí hráči kontrolovali hru aj v poslednej desaťminútovke. Stále si dokázali vytvárať strelecké príležitosti a s troškou šťastia mohli svoj náskok ešte zvýšiť. Šesť sekúnd pred koncom sa Francúzom podarilo znížiť na 4:2. Autorom je Florian Chakiachvili.

Slováci už zajtra večer o 20:20 nastúpia proti Lotyšsku


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.