Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Prekvapivý úspech. Platforma Disney+ porazila Netflix v počte predplatiteľov

Stratí Netflix svoje dominantné postavenie?


O tom, že by Netflix mohla v blízkej budúcnosti poraziť streamovacia platforma Disney+, sa hovorí už dlhšie. A pred pár dňami sme možno dostali prvú lastovičku, ktorá to naznačuje. Ako píše aj portál Unilad, boli zverejnené štatistiky predplatiteľov za posledný štvrťrok.

A Disneymu sa podarilo Netflix prekonať. Predplatilo si ho totiž 221,1 milióna divákov, pričom Netflix ich má na konte 220,7 milióna. Je to síce len tesné víťazstvo, ale stále ide o triumf, ktorý je hodný pozornosti.

Netflix, stream platformy, Disney+, predplatitelia, streamovanie, filmy a seriály
Shutterstock

Netflix na druhom mieste?

Zároveň treba pripomenúť, že Disney+ sa v Spojených štátoch pripravuje na zvyšovanie cien. Formát s reklamami bude dostupný za 7,99 dolára (cca 7,80 eura), bez reklám zase za 10,99 dolára (cca 10,73 eura). Zástupcovia Disneyho si však podľa všetkého veria, že zvýšenie cien im predplatiteľov výrazne neuberie. Ukáže sa to však až začiatkom budúceho roka, keď budú k dispozícii prvé dáta.

Ak ale aj toto všetko dáme bokom, je jasné, že pozícia Netflixu sa začína otriasať. O tom sme už napokon aj písali. Predsa len, streamovacích služieb je veľa a mnohé ponúkajú cenovo výhodnejšie ponuky aj kvalitnejší obsah (čo sa týka kvantity, tam Netflix stále vedie).

Netflix, stream platformy, Disney+, predplatitelia, streamovanie, filmy a seriály
Shutterstock

Hoci počas pandémie zaznamenal Netflix rekordný prírastok, po zrušení lockdownov od neho mnoho ľudí odišlo. To bola pre jeho šéfov mimoriadne horká pilulka. Oznámili teda, že sa proti odlivu predplatiteľov budú snažiť bojovať. Ako sme už písali, napríklad aj tým, že ponúknu lacnejšie predplatné s reklamami. Či táto taktika prinesie úspech, ale tiež ukáže až čas.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť