Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 30.5.2024
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Premiéra Fica postrelili, prepravujú ho do nemocnice

Stalo sa tak po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej.


TASR popoludní stručne informovalo o tom, že po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej sa strieľalo. Denník N následne priniesol viac podrobností. Premiér Fico bol údajne postrelený a odvezený do nemocnice.

Podľa Denníka N výstrely zazneli, keď Fico prechádzal okolo ľudí pred domom kultúry, kde rokovanie prebiehalo. Fico po zásahoch padol na zem, odkiaľ ho ochrankári zodvihli a naložili do auta. Novinár Daniel Vražda sa pre Aktuality vyjadril, že počul tri až štyri rany. Útočník bol zadržaný.

Ako uvádza TASR, správu v pléne parlamentu potvrdil podpredseda NR SR Ľuboš Blaha (Smer-SD). Aktuálne rokovanie prerušili na neurčito.

Premiéra Fica po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej postrelili, vezú ho do nemocnice. Informuje TASR a Denník N.
TASR

Podľa SME zatiaľ nie je známe, v ktorej nemocnici bol Fico hospitalizovaný. V Bojnickej, ktorá je najbližšie, nie je. Aktuality uvádzajú, že postreleného prevzal záchranársky vrtuľník. Útok na Fica odsúdili viacerí predstavitelia vlády, koaličných a opozičných strán a taktiež prezidentka.

Na sociálnych sieťach sa objavili zábery prvých momentov po streľbe. O útoku referovali médiá z celého sveta. Na YouTube boli krátko po incidente nahrané reportáže v angličtine, v španielčine, v turečtine, v nórčine a v iných jazykoch.

Správu budeme aktualizovať.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.