Premiéra nového Jamesa Bonda sa presúva. Na vine je koronavírus

Nového dobrodružstva agenta 007 sa dočkáme s poriadnym oneskorením.

Zdroj: Forum Film SK

Tešíš sa už na nové dobrodružstvo Jamesa Bonda s názvom Nie je čas zomrieť? Potom ťa asi veľmi sklameme.

Filmu sa totiž dočkáme až oveľa neskôr. Dôvod? Pokiaľ si nežil počas uplynulej doby v jaskyni, tak vieš, že svetom sa už mesiace šíri nový koronavírus a jeho dôsledky začíname pociťovať nielen v počte nakazených a mŕtvych, ale aj v najrôznejších iných odvetviach. Vrátane toho filmového.

Bond sa presúva

Neustále stúpajúci počet nakazených totiž v ázijských krajinách, najmä v Číne, vyústil v ochranné opatrenia, medzi ktoré patrí aj zatváranie kín. A to je problém, pretože Čína je pre Hollywood mimoriadne dôležitým trhom. Táto prax sa navyše môže časom dostať aj do Európy či Ameriky.

Forum Film SK

Štúdiá Universal a MGM sa už budúci mesiac chystali poslať do kín spomínanú očakávanú bondovku v réžii Caryho Joji Fukunagu, kde si agenta 007 naposledy strihol Daniel Craig. Koronavírus však urobil štúdiu obrovský škrt cez rozpočet.

Fanúšikovia teda boli prekvapení a šokovaní, keď sa im dostalo oznámenia, že premiéra novej bondovky sa presúva z 8. apríla až na november. Konkrétne v USA by mala štartovať až 25. novembra 2020. To, samozrejme, znamená presun premiéry aj na Slovensku, ako nám potvrdil aj samotný distribútor Forum Film. Jamesa Bonda si teda budeme môcť pozrieť až 25. novembra.

Forum Film SK

Zatváranie kín ohrozuje tržby

Vedúci Universalu a MGM tento radikálny krok urobili s ohľadom na tržby. Momentálne stúpa počet nakazených nielen v Číne, ale aj vo Veľkej Británii a inde v Európe. To sú v prípade Jamesa Bonda absolútne podstatné trhy a je predpoklad, že ak by agent s povolením zabíjať dorazil v plánovanom termíne, tržby by boli veľmi nízke.

Forum Film SK

Universal však už do marketingovej kampane nalial neuveriteľné peniaze a samotný rozpočet filmu je tiež obrovský (až 250 miliónov!). A už teraz je jasné, že kampaň budú v štúdiu musieť poriadne prikŕmiť, pretože november je ešte šialene ďaleko.

O hneve a sklamaní fanúšikov sa ani zmieňovať nemusíme. Niektorí novinári však podotýkajú, že pokiaľ sa koronavírus bude ďalej rozširovať, tak sa odloženia premiéry nemusí dočkať James Bond, ale aj ďalšie blížiace sa blockbustery.

Oči sa upierajú najmä na hranú verziu animáku Mulan od Disneyho. Ten by si mal odbiť premiéru koncom tohto mesiaca, no uvidíme, či film tiež nebude presunutý. V štúdiu totiž rátali s tým, že čo sa týka tržieb, potiahne film práve Čína.

Uvidíme, ako sa to celé vyvinie. Faktom ostáva, že nás možno v najbližších dňoch čaká ešte viac nepríjemných presunov, ktoré budú fanúšikovia ťažko rozdýchavať.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Toto je najhorší služobný pes a na jeho vrtochoch sa zabáva celý internet

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME