Premiéra Venom 2: Carnage prichádza sa blíži. Kto je Carnage a aká je jeho úloha v Marveli?

Venom 2 dorazí do kín už 14. októbra.

Zdroj: Marvel Entertainment / MovieStillsDB

Už tento týždeň si budeme môcť v kinách vychutnať pokračovanie úspešnej komiksovky Venom, tentokrát s podtitulom Carnage prichádza. Je teda jasné, že film nám predstaví práve záporáka tohto mena. Ten patrí medzi obľúbených zlosynov marvelovského komiksového univerza, takže sa pri príležitosti premiéry druhého Venoma naňho pozrieme trochu bližšie.

Prvýkrát na stránkach komiksov

Carnage sa na stránkach komiksov prvýkrát objavil vo februári 1992, konkrétne v 359. čísle komiksového magazínu The Amazing Spider-Man. V tomto prípade ale išlo skôr len o menšie cameo, plnohodnotný nástup Carnage zaznamenal až o niekoľko mesiacov neskôr, a to v apríli 1992. Vytvorili ho scenárista David Michelinie a umelec Mark Bagley ako výrazne temnejšiu verziu Venoma.

Carnage je – podobne ako Venom – pripútaný k mimozemskému symbiontovi, ktorý svojho hostiteľa mení na nepoznanie. Okrem toho mu prepožičiava aj veľké množstvo superschopností. Dokáže napríklad meniť svoju podobu, unikať výstražným zmyslom Spider-Mana a disponuje aj nadľudskou silou.

Marvel Comics

Carnage sa medzi čitateľmi chytil a veľmi rýchlo sa stal jedným z najmrazivejších a najdesivejších záporákov marvelovského univerza. Ako bežali roky, tak sa pod jeho maskou vystriedalo viacero hostiteľov. Tým prvým a najznámejším bol ale psychopatický sériový vrah Cletus Kasady (vo filme si ho zahral Woody Harrelson), ktorý sa v komiksoch prvýkrát objavil už v roku 1991. Symbiont sa k nemu dostal prostredníctvom Eddieho Brocka/Venoma, ktorého s ním uväznili v jednej cele.

A keďže Kasady je čistokrvný násilný psychopat, Carnage všetky tieto jeho vlastnosti ešte viac znásobil. Veľmi rýchlo sa tak stal hlavným protihráčom nielen Venoma, ale aj Spider-Mana.

Šialený psychopat

Scenáristi pôvodne plánovali, že postavu Eddieho Brocka/Venoma zabijú a na jeho miesto sa dostane práve Kasady. Lenže Brockova popularita bola medzi čitateľmi veľmi vysoká a tvorcovia si ho jednoducho nemohli dovoliť odstrániť. Napokon sa teda rozhodli vytvoriť v Carnageovi akýsi jeho protipól. Teda absolútneho šialenca, ktorý sa neštíti tých najhorších činov. Asi nebudeme preháňať, ak povieme, že ide o jednu z najtemnejších postáv Marvelu.

O tom svedčí už Kasadyho minulosť. Už ako dieťa sa prejavoval ako psychicky narušený sadista. Týral zvieratá, zavraždil svoju vlastnú starú mamu a snažil sa zabiť aj svoju matku. Tú následne zabil Kasadyho otec, ktorého za to odsúdili na dlhoročný pobyt vo väzení. Kasady tak putoval do sirotinca, kde pokračoval vo svojich krvavých výčinoch. Zavraždil tu minimálne dvoch ľudí a napokon celý sirotinec podpálil. Krátko nato začal rozsievať strach ako sériový vrah. Polícii sa ho podarilo vypátrať potom, ako zabil 11 ľudí.

Mike Perkins/Marvel Comics/en.wikipedia.org (https://en.wikipedia.org/wiki/Cletus_Kasady#/media/File:Cletus_Kasady.png)

Cletus Kasady ale nebol jediným hostiteľom, ktorý sa skrýval pod vyškerenou tvárou Carnagea. Časom sa dostal aj k samotnému Spider-Manovi, avšak nie Peterovi Parkerovi, ale Benovi Reillymu. Neskôr ovládol aj Dr. Karla Malusa či Normana Osborna.

Asi ale nebudeme ďaleko od pravdy, keď napíšeme, že fanúšikov Carnage najviac oslovil práve v spojení s Cletusom Kasadym. A niet sa čo čudovať. V jeho podaní išlo skutočne o poriadne temnú a drsnú postavu, ktorá sa právom stala medzi fanúšikmi obľúbenou.

Na hraného Carnagea sme čakali dlho

Zo všetkého vyššie napísaného vyplýva, že Carnage je mimoriadne vďačný záporák, avšak na jeho filmový nástup sme si museli počkať dlho. Dovtedy sme ho mohli vidieť v animovanej verzii, napríklad v známom seriáli Spider-Man, ktorý sa vysielal v rokoch 1994 až 1998. Objavil sa aj v animovaných seriáloch Spider-Man Unlimited (1999 – 2001) a Ultimate Spider-Man (2012 – 2017).

Stretnúť sa s ním mohli aj hráči videohier, napríklad v tituloch Spider-Man and Venom: Maximum Carnage (1994), z novších titulov napríklad aj The Amazing Spider-Man 2 (2014) či Marvel: Future Fight (2015). Okrem toho vznikli s Carnageovou podobizňou aj rôzne zábavné atrakcie, pesničky a dokonca sa objavil aj v muzikáli Spider-Man: Turn Off the Dark v podaní Collina Bajaa.

Fox Kids Network

Na hranú filmovú verziu tohto záporáka sme ale roky nemali šťastie. Pôvodne sa uvažovalo nad tým, že by sa Carnage mohol ukázať v komiksovke The Amazing Spider-Man 3 od Marca Webba. Tá bola ale po sklamaní z kritického a finančného neúspechu druhého dielu stopnutá.

Zaujímavé je, že podľa plánov tvorcov sme ale v trojke nemali dostať Cletusa Kasadyho ako hostiteľa, ale mala ním byť Gwen Stacy (Emma Stone), láska Petera Parkera (Andrew Garfield). Úplne prvýkrát sme sa s Kasadym a teda aj Carnageom stretli v prvej časti Venoma z roku 2018. Zahral si ho výborný Woody Harrelson.

Sony Pictures Releasing/Itafilm

Išlo však len o krátku potitulkovú scénu, ktorá mala divákov poriadne navnadiť na pokračovanie a zároveň dať najavo, kto bude jeho hlavným záporákom. Vo Venom 2: Carnage prichádza sa nám konečne tento zloduch predstaví s plnou parádou.

Podľa dostupných informácií sa ku Kasadymu symbiont dostane cez Eddieho Brocka (Tom Hardy), ktorý s Kasadym príde urobiť rozhovor. V noc, keď majú obávaného sériového vraha popraviť, sa v ňom však prebudí Carnage, utečie z väzenia a rozpúta hotové peklo.

Venom 2: Carnage prichádza

Okrem Hardyho a Harrelsona uvidíme v ďalších úlohách aj Michelle Williams, Naomie Harris, Stephena Grahama, Reida Scotta, Seana Delaneyho, Laurencea Spellmana či Etienne Vick. Na režisérskej stoličke tentokrát sedel Andy Serkis, ktorý vystriedal Rubena Fleischera.

Podľa ukážok sa zdá, že Venom 2 celkom určite urobí radosť všetkým tým, ktorým sa páčila jednotka. Zahraničné recenzie to viac-menej potvrdzujú a tvrdia, že dvojka je rozhodne lepšia než predchádzajúci diel. Do slovenských kín snímka zamieri 14. októbra 2021.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Itafilm

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
11
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Lego začne vo svojich stavebniciach odstraňovať rodové stereotypy

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME