Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 2.2.2023
sk
Erik, Erika
, Erich
cz
Nela

„Prepáč, nebol som pri mobile“ alebo 5 nevinných lží, ktoré dobre pozná každý z nás

Netvár sa, že si ich nikdy nepoužil.


Lož má krátke nohy, hovorili ti ako malému. No čím si starší, tým viac chápeš, že nech by hoc aj nemala žiadne, niekedy sa bez drobného klamstva proste nezaobídeš. Napríklad v týchto prípadoch. V spolupráci s naším ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko nevinných lží, ktoré veľmi dobre pozná každý z nás, a netvár sa. Určite si ich minimálne raz z úst vypustil aj ty.

1. „Nemám hotovosť.“

Tackavo sa motá pred hlavnou stanicou, v dave ľudí hľadá svoju ďalšiu obeť a ty robíš, čo je v tvojich silách, aby si splynul s prostredím. Vidličky, lyžičky, nože… ani sa nepohni, hovoríš si v duchu. Neskoro. Na stotinu sekundy sa vám stretli pohľady a už sa ti aromatická masa hábov v neforemnej čapici rúti naproti.

„Mladý pán, nemáte eurko? Alebo cigaretku?“ pýta sa a z úst mu razí tak, že ak sa nadýchneš, o dve hodiny ešte nafúkaš. Potľapkáš sa po vreckách, oscarový výkon toto, na znak svojej neviny z jedného vytiahneš použitú vreckovku a teatrálne pokrčíš plecami. „Nemám.“

© ArtCaveManiac / EMEFKA

2. „Nevidel som ťa.“

No jasné. Keď nepichneš gumu a nehodíš namiesto téglika od jogurtu do koša lyžičku, tak ti preventívne vesmír hodí do cesty toto stelesnenie chuti skočiť z okna. Small talky máš všeobecne rád asi ako kelový prívarok zo školskej jedálne, ale small talky s ľuďmi, ktorí z teba bytostne vysávajú energiu, sú kategória sama osebe.

Krčiť sa za odparkované autá je už pár rokov out, 21. storočie ponúka iné metódy. A tak ako obvykle tasíš telefón, tváriš sa, že riešiš s niekým niečo prudko dôležité, a už-už si myslíš, že ti to prešlo, keď tu zrazu… „Čau, ty ma ani nepozdravíš?“ Paráda. Polhodina tvojho času, ktorú ti už nikto nikdy nevráti.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

3. „Nebol som pri telefóne.“

Sedíš na sedačke a pozoruješ, ako ti po stole tancuje vibrujúci telefón. Nie. Proste nie. Je sobota poobede, na displeji svieti meno niekoho z práce a ty jednoducho nemáš mentálne kapacity toto teraz riešiť, aj keby v tej posr*tej firme hoc aj horelo. Poobzeráš sa okolo seba, akoby bola reálne šanca, že ťa na piatom nadzemnom podlaží niekto vidí, a stlačíš tlačidlo na stlmenie zvuku. Nikto sa to nikdy nedozvie. Nikto.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

K nájdeniu zosnulej Terézie sa vyjadril už aj jej priateľ. Verejnosti posiela takýto odkaz

4. „Bolo to vynikajúce.“

Doteraz máš v živej pamäti návštevu u potenciálnych svokrovcov, keď si sa skoro povracal rovno za stolom. To bola katastrofa. Smrdelo to ako h*vno, vyzeralo veľmi podobne, a keď si si vložil do úst prvé sústo, začal si mať reálne podozrenie, že ti Dunčo naložil do taniera, kým bola svokra chrbtom, a nikto si to nevšimol.

Každá tvoja chuťová bunka mala chuť obesiť sa, a ty? Ty si tlačil, čo ti sily stačili. Predsa len, ofrflať prvé, čo ti naložia na tanier, asi nie je víťazný ťah na bránu, ak chceš ešte nejaký ten piatok žiť s ich dcérenkou. Tak si žul a žul a prehĺtal zvratky a žul, a keď sa ťa s úsmevom na tvári niekto opýtal, či ti chutilo, keď si všetko spapal, kričiac v duchu o pomoc si vyhlásil: „Samozrejme. Bolo to vynikajúce.“

© ArtCaveManiac / EMEFKA

5. „Už som spala.“

Desať hodín večer. Zababušená ležíš v posteli a rozhoduješ sa, či za svoj spánkový deficit budeš zajtra viniť TikTok alebo Instagram, keď sa zrazu miestnosťou rozľahne prenikavé cink. „Si hore?“ pýta sa chalanisko, ktorému si svoj nezáujem naznačila v memečkách aj všetkých svetových jazykoch, a ako je zrejmé, doteraz to nepochopil. Nie som, povieš si v hlave a scrolluješ ďalej.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť