Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

„Prepáč, už som spal.“ 5 nevinných lží, ktoré často používame

Netvár sa, že nie. Všetci vieme, kde je pravda.


Lož má krátke nohy, hovorili ti ako malému. No čím si starší, tým viac chápeš, že nech by hoc aj nemala žiadne, niekedy sa bez drobného klamstva proste nezaobídeš. Napríklad v týchto prípadoch. V spolupráci s naším ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko nevinných lží, ktoré veľmi dobre pozná každý z nás, a netvár sa. Určite si ich minimálne raz z úst vypustil aj ty.

1. „Nemám hotovosť.“

Tackavo sa motá pred hlavnou stanicou, v dave ľudí hľadá svoju ďalšiu obeť a ty robíš, čo je v tvojich silách, aby si splynul s prostredím. Vidličky, lyžičky, nože… ani sa nepohni, hovoríš si v duchu. Neskoro. Na stotinu sekundy sa vám stretli pohľady a už sa ti aromatická masa hábov v neforemnej čapici rúti naproti.

„Mladý pán, nemáte eurko? Alebo cigaretku?“ pýta sa a z úst mu razí tak, že ak sa nadýchneš, o dve hodiny ešte nafúkaš. Potľapkáš sa po vreckách, oscarový výkon toto, na znak svojej neviny z jedného vytiahneš použitú vreckovku a teatrálne pokrčíš plecami. „Nemám.“

© ArtCaveManiac / EMEFKA

2. „Nevidel som ťa.“

No jasné. Keď nepichneš gumu a nehodíš namiesto téglika od jogurtu do koša lyžičku, tak ti preventívne vesmír hodí do cesty toto stelesnenie chuti skočiť z okna. Small talky máš všeobecne rád asi ako kelový prívarok zo školskej jedálne, ale small talky s ľuďmi, ktorí z teba bytostne vysávajú energiu, sú kategória sama osebe.

Krčiť sa za odparkované autá je už pár rokov out, 21. storočie ponúka iné metódy. A tak ako obvykle tasíš telefón, tváriš sa, že riešiš s niekým niečo prudko dôležité, a už-už si myslíš, že ti to prešlo, keď tu zrazu… „Čau, ty ma ani nepozdravíš?“ Paráda. Polhodina tvojho času, ktorú ti už nikto nikdy nevráti.

© ArtCaveManiac / EMEFKA
Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

Mohlo by ťa zaujímať:

Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

3. „Nebol som pri telefóne.“

Sedíš na sedačke a pozoruješ, ako ti po stole tancuje vibrujúci telefón. Nie. Proste nie. Je sobota poobede, na displeji svieti meno niekoho z práce a ty jednoducho nemáš mentálne kapacity toto teraz riešiť, aj keby v tej posr*tej firme hoc aj horelo. Poobzeráš sa okolo seba, akoby bola reálne šanca, že ťa na piatom nadzemnom podlaží niekto vidí, a stlačíš tlačidlo na stlmenie zvuku. Nikto sa to nikdy nedozvie. Nikto.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.