Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Preslávila ho úloha Stiflera z komédie Prci, prci, prcičky. Ako dnes známy herec vyzerá a čomu sa venuje?

V 90. rokoch patril Scott k veľkým hviezdam Hollywoodu.


Amerického herca Seanna Williama Scotta máme dodnes spojeného s jednou rolou, a síce Stevea Stiflera zo série Prci, prci, prcičky. Ako pripomína aj portál MovieWeb, práve vďaka nej sa v 90. rokoch stala zo Scotta veľká hviezda, v poslednej dobe sme ho však vídali pomerne málo. Čomu sa herec vlastne venuje dnes?

Začiatky a prelom

Rodák z Minnesoty sa herectvu rozhodol venovať počas štúdia na vysokej škole. Aby si splnil svoj sen, presťahoval sa do Los Angeles, avšak začiatky preňho neboli jednoduché. Aby vyžil, zarábal si napríklad v tamojšej zoologickej záhrade. Debutoval postavou Dereka v televíznom filme Born Into Exile z roku 1997.

Skutočný prelom ale prišiel až o dva roky neskôr s premiérou prvého dielu tínedžerskej komédie Prci, prci, prcičky. Scott si v nej zahral arogantného študenta Stevea Stiflera, ktorý strieda priateľky ako ponožky. Táto postava sa stala veľmi obľúbenou (napokon, ako celý film) a zo Scotta sa razom stala hviezda. Za svoj výkon si odniesol aj cenu Teen Choice Award.

celebrity, Seann William Scott, Prci, prci, prcičky, komédie, herec, filmy a seriály, Hollywood
MovieStillsDB / Universal Pictures

Následne sa objavil v úspešných tituloch Nezvratný osud, Kámo, kde mám fáro? a prepožičal tiež hlas postave Crasha zo série Doba ľadová.

K postave Stiflera sa vrátil vo filmoch Prci, prci, prcičky 2, Prci, prci, prcičky 3 a Prci, prci, prcičky: Stretávka. Oproti prvému dielu bola jeho rola v ďalších filmov výrazne rozšírená.

BACK TO THE MEMES: Hlasuj o najlepšie meme roka 2023

Mohlo by ťa zaujímať:

BACK TO THE MEMES: Hlasuj o najlepšie meme roka 2023

Ďalšie úlohy

Hoci Scott natočil viacero ďalších viac či menej úspešných filmov, z tieňa svojej najslávnejšej postavy sa mu vystúpiť úplne nepodarilo. Väčšinou sa objavoval vo vedľajších úlohách bláznivých či uletených postáv.

Podobné typy hral skoro v každom svojom filme a nedostal príliš šancu ukázať, že má aj na iné (napríklad dramatické) úlohy. Tých si síce pár zahral, ale masovú popularitu nimi nedosiahol. Ako sa ale herec pred pár rokmi vyjadril, nijako mu neprekáža, že hrá stále podobné postavy. A zdá sa, že to nevadí ani jeho fanúšikom.

celebrity, Seann William Scott, Prci, prci, prcičky, komédie, herec, filmy a seriály, Hollywood
MovieStillsDB / Universal Pictures

V posledných rokoch sme ho mohli vidieť v komédii Super poliši 2 (kde mal len drobné cameo), ďalej v horore Bloodline či dráme Already Gone. Výraznejšie ale na seba upozornil hlavne trilerom The Wrath of Becky, ktorý mal premiéru minulý rok. Snímka sa dočkala pochvalných recenzií a veľkú chválu si odniesol aj Scott za svoje stvárnenie záporáka Darryla Jr.

Zahral si tiež hlavnú rolu v seriáli Smrtonosná zbraň (na motívy rovnomennej série filmov) a v súčasnosti stvárňuje hlavnú úlohu v sitcome Welcome to Flatch. Rozpracovanú má tiež akčnú komédiu Grand Death Lotto, v ktorej si zahrá po boku Johna Cenu, Awkwafiny, Simuho Liu či Ayden Mayeri.

Vráti sa k svojej najslávnejšej úlohe?

Pravdepodobne sa tiež vráti k úlohe Stiflera. V roku 2022 totiž do médií presiakla správa, že sa chystá piaty diel Prcičiek (celkovo deviaty, pokiaľ budeme rátať aj spin-offy). Ten sa plánoval už v roku 2012, ale napokon práce na ňom zamrzli. Dúfajme teda, že sa ho raz skutočne dočkáme a že okrem Scotta v ňom uvidíme všetkých predstaviteľov pôvodných postáv.

celebrity, Seann William Scott, Prci, prci, prcičky, komédie, herec, filmy a seriály, Hollywood
Quiver Distribution

Čo sa týka Scottovho súkromného života, veľa o ňom známe nie je. Herec je totiž už celkom dobre známy tým, že si svoje súkromie starostlivo stráži. Vieme však, že sa v roku 2019 oženil s dizajnérkou Oliviou Korenberg.

Aj napriek tomu, že sa môže zdať, že Scottova hviezda viac-menej zhasla, herec je stále pracovitý a na pláne má viaceré projekty. Snáď ešte dostane podobne legendárnu rolu, akou bol Stifler.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.