Utorok 18.1.2022
sk
Bohdana
cz
Vladislav, Vladislava

Prestížna francúzska univerzita ponúka diplom z odboru „žitie, pitie a jedenie“

Nezvyčajný odbor študentov láka.


Univerzitný diplom môžeš získať z rôznych oblastí. Ekonómia, psychológia, umenie, filozofia, politológia… alebo aj proste za to, že žiješ, ješ a piješ. Ako uvádza portál Unilad, odbor boire, mangre, vivre (piť, jesť, žiť) ponúka prestížna francúzska univerzita Sciences Po Lille, zameraná hlavne na politickú vedu.

Súčasťou štúdia je vzdelávanie sa v gastro oblasti (konkrétne v „gastro-diplomacii“), potravinárskych technológiách či postupoch, ako bojovať proti sexizmu v kuchyni. Študenti sa tiež učia o histórii farmárčenia, rastlinných náhradách za mäsitú stravu či someliérske techniky.

Shutterstock

Študenti sú spokojní

Študentka Clémence Ricard pre novinárov povedala, že sa na prednášky prihlásila bez toho, aby vôbec poriadne vedela, o čo vlastne ide. Teraz si ich ale nemôže vynachváliť. „Je to magisterské štúdium, ktoré nás spája s našou vášňou: svetom gastronómie a jedla,“ podotkla. „Vzhľadom na klimatickú núdzu je jasné, že práve jedlo bude srdcom globálnych zmien.“

Jeden zo študentov sa údajne obával, ako bude diplom z takéhoto odboru vyzerať v jeho životopise. Pravdou ale je, že spoločnosti sa na jeho absolventov dívajú s veľkým rešpektom.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť