Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Prevádzača prenasledovala polícia SR aj ČR, museli použiť zastavovací pás

V aute bolo deväť mužov, dvaja z nich sa ľahko zranili.


Slovenská aj česká polícia v noci prenasledovala auto prevádzača s migrantmi, ktorý odmietol zastaviť na policajnej kontrole v Púchove. Po viac než 40-kilometrovej naháňačke auto narazilo do zábradlia v českej obci Bratřejov po tom, ako polícia použila zastavovací pás. V piatok to uviedla Polícia ČR na sociálnej sieti Twitter, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

„Dnes dve hodiny po polnoci nás slovenskí kolegovia požiadali o pomoc pri prenasledovaní vozidla s nemeckou poznávacou značkou, ktoré im nezastavilo na kontrole v Púchove a začalo unikať cez hraničný priechod Střelná do Českej republiky,“ uviedla vedúca tlačového oddelenia polície Zlínskeho kraja Simona Kyšnerová.

Shutterstock

Na českom území začali unikajúce auto prenasledovať aj české hliadky. Šofér napriek tomu unikal vysokou rýchlosťou ďalej a výzvy na zastavenie ignoroval. „V obci Bratřejov sme preto použili zastavovací pás, cez ktorý prenasledované vozidlo prešlo a následne narazilo do kovového zábradlia,“ opísala priebeh zásahu Kyšnerová.

V aute bolo deväť mužov, dvaja z nich sa ľahko zranili. Prevádzača sýrskej národnosti žijúceho v Nemecku česká polícia na mieste zadržala a nelegálnych migrantov previezla do Holešova, kde ich identifikovala.

Česká vláda v stredu rozhodla o ďalšom predĺžení kontrol na česko-slovenských hraniciach, v platnosti budú do 26. decembra. Od ich spustenia na konci septembra zadržala viac než 9100 nelegálnych migrantov a 130 prevádzačov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť