Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Prevoz 391-kilogramovej ženy do nemocnice zaisťovalo 50 ľudí

Prípravy trvali asi tri mesiace.


Záchranné zložky na severovýchode Francúzska v stredu podnikli logisticky náročnú operáciu, keď z bytu evakuovali 391 kilogramov vážiacu ženu, ktorej zdravotný stav si vyžadoval prevoz do nemocnice.

Ako vo štvrtok informovala agentúra AFP, evakuovanou bola Američanka, ktorá v meste Stenay pri hraniciach Belgicka s Luxemburskom žije už asi 20 rokov. Lekársku starostlivosť doteraz odmietala, dodala televízia France 3. Prípravy záchranných zložiek na jej prevoz do nemocnice trvali asi tri mesiace.

Podľa miestnych úradov šlo o prvú takto komplikovanú záchrannú akciu vo Francúzsku. Okrem zdravotných sestier a lekárov sa na nej podieľalo desať príslušníkov žandarmérie a 40 hasičov vrátane niektorých z jednotky špecializujúcej sa na záchranné operácie v nebezpečnom prostredí (GRIMP). Pri akcii pomáhala aj bariatrická sanitka, špeciálne vybavená pre ľudí s nadváhou, ktorú zapožičali z Belgicka.

Prevoz 391-kilogramovej ženy do nemocnice zaisťovalo asi 50 ľudí
Profimedia

Prevoz do nemocnice si vyžiadal vybúranie viacerých priečok v ženinom byte i demontáž podlahy, aby ju bolo možné evakuovať cez okno na prízemí. Na časť dňa bol zakázaný prístup do niektorých ulíc v okolí miesta zásahu.

„Evakuácia sa uskutočnila od 13.30 h do 14.30 h,“ uviedla prefektúra departementu Meuse. Pacientku napokon preložili do sanitky a previezli na pohotovosť v meste Nancy, kde bola neskôr hospitalizovaná.

Podobná evakuácia sa uskutočnila aj v decembri 2020 v Perpignane, pripomenula televízna stanica France 3 Lorraine. Päťdesiatročného muža, ktorý „mal takmer 300 kilogramov“, museli z jeho domu vytiahnuť pomocou žeriavu. Hospitalizácia mu podľa médií zachránila život.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje