Utorok 18.1.2022
sk
Bohdana
cz
Vladislav, Vladislava

Prezidenta Miloša Zemana prepustili z nemocnice

Prezident má zostať v izolácii na zámku v Lánoch, pretože vo štvrtok mal pozitívny výsledok testu na koronavírus, hoci nemá príznaky infekcie.


 Českého prezidenta Miloša Zemana v sobotu popoludní prepustili z pražskej Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN). Previezli ho tam znova vo štvrtok, pretože mal pozitívny test na koronavírus. Opäť ho hospitalizovať museli len niekoľko hodín po tom, ako vo štvrtok opustil ÚVN, kde sa liečil z chronického ochorenia. Česká hlava štátu však nijaké príznaky infekcie nemá. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

V sobotu o približne pol štvrtej popoludní prezidenta z nemocnice prepustili a má zostať v izolácii na zámku v Lánoch. Česká hlava štátu by mala v nedeľu vymenovať za premiéra predsedu ODS Petra Fialu. Zatiaľ nie je jasné, ako sa to uskutoční. S pôvodným plánom nesúhlasí česká hlavná hygienička Pavla Svrčinová. „Výnimka z izolácie nie je možná. Neviem si predstaviť, ako by sa mohli opatrenia pri vymenovaní premiéra dodržať,“ povedala Srvčinová. Podľa českého ministra zdravotníctva Adama Vojtěcha (za ANO) by sa vymenovanie mohlo urobiť iba dištančne.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť