Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Prezidentka Čaputová sa poďakovala úspešným olympionikom a paralympionikom

Prezidentka hokejistom povedala, že ich bronzová medaila má cenu zlata.


Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v Prezidentskom paláci úspešných slovenských olympionikov a paralympionikov zo ZOH a ZPH v čínskom Pekingu a odovzdala im ďakovné listy. Vyslovila im obdiv a poďakovanie za to, ako reprezentovali Slovenskú republiku v neľahkých časoch.

„Priniesli ste do našich rodín a domácností radosť zo života, pocit úspechu a hrdosť na Slovensko,“ uviedla v príhovore hlava štátu. Lyžiarke Petre Vlhovej povedala, že pre mnohých bolo nádherné zobudiť sa s tým, že Slovensko má olympijskú víťazku.

„Cenu zlata má aj príklad, ktorým ste pre ostatných mladých ľudí. Presadiť sa vo vrcholovom športe sa podarí iba najlepším, no radosť z prekonávania vlastných síl a tiež pestovanie vlastností, ako sú poctivosť a cieľavedomosť, budú odmenou pre všetkých, ktorí vás budú nasledovať vo vašej kariére,“ povedala prezidentka.

TASR

Prihovorila sa tiež bronzovým hokejistom zo zimnej olympiády s tým, že ich medaila má cenu zlata. Na adresu paralympionikov uviedla, že ich medailám pridáva lesk vôľa, s ktorou zdolávajú nielen zdravotný hendikep, ale aj množstvo prekážok. Slovenskí paralympionici získali v Pekingu tri zlaté a tri bronzové medaily.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.