Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Pri akcii Pevnosť zaistila polícia nelegálne zbrane, obvinila tiež jednu osobu

Keďže obvinená osoba je v súčasnosti podmienečne odsúdená za rovnakú trestnú činnosť, súd rozhodol o jej vzatí do väzby.


Národná kriminálna agentúra (NAKA) aj za účasti príslušníkov maďarskej polície vykonala v Trnave, Handlovej a Ružomberku policajnú akciu s krycím názvom Pevnosť.

Polícia pri nej zaistila 14 nelegálne držaných strelných zbraní, z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami tiež obvinila jednu osobu. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Karolína Barinková.

Pri domových prehliadkach a ďalších procesných úkonoch polícia okrem 14 nelegálne držaných strelných zbraní zaistila aj viac ako 2000 kusov streliva rôzneho kalibru, množstvo komponentov k strelným zbraniam, takisto granát a podomácky vyrobené tlmiče hluku. Zaistené veci podrobia znaleckému skúmaniu.

Shutterstock

„Na základe zadovážených dôkazov vyšetrovateľ obvinil osobu J. H. zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami,“ informovala Barinková. Keďže obvinená osoba je v súčasnosti podmienečne odsúdená za rovnakú trestnú činnosť, súd rozhodol o jej vzatí do väzby.

Zásah nadväzoval na akciu Rajka, ktorú zrealizovali maďarskí policajti v roku 2022. Vznikol po nej medzinárodný vyšetrovací tím, ktorého členmi sú Europol, NAKA i Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR. Jednou z hlavných úloh tímu je identifikácia pôvodu zaistených zbraní a výbušnín.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje