Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Pri násilnom proteste proti reštrikciám bolo v Holandsku zranených sedem ľudí

Výtržníci v obchodnej štvrti v centre Rotterdamu zakladali požiare a hádzali kamene a pyrotechniku na policajtov.


Holandská polícia použila strelné zbrane pri výtržnostiach, ktoré vypukli v centre Rotterdamu počas demonštrácie proti reštrikciám zameraným na zabrzdenie šírenia koronavírusu. Sedem ľudí bolo zranených. Starosta Rotterdamu Ahmed Aboutaleb novinárom v sobotu v skorých ranných hodinách povedal, že „vo viacerých prípadoch polícia mala pocit, že musí vytiahnuť svoje zbrane, aby sa bránila“, keď výtržníci v obchodnej štvrti v centre mesta zakladali požiare a hádzali kamene a pyrotechniku na policajtov.

Počas násilností utrpelo zranenia aj niekoľko policajtov. Desiatky ľudí zatkli, pričom sa očakáva zatknutie ďalších po preskúmaní videozáznamov z bezpečnostných kamier, povedal starosta. Podľa fotografií z miesta výtržností, zhorelo najmenej jedno policajné auto. Poriadok polícia s pomocou vodného dela nastolila po polnoci. Piatkové výtržnosti v Holandsku patrili k najhorším odvtedy, ako krajina vlani prvýkrát prijala protipandemické obmedzenia. V januári po vyhlásení zákazu vychádzania protestujúci ľudia v uliciach Rotterdamu tiež napadli policajtov a založili požiare.

TASR

Holandská vláda plánuje prijať legislatívu, podľa ktorej budú môcť služby v interiéroch využívať iba úplne zaočkovaní ľudia a tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19. Negatívne výsledky testov už v krajine nemajú uznávať. V posledných dňoch v krajine potvrdili rekordné počty nových infekcií a pred týždňom začal platiť čiastočný lockdown.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť