Pri opustenej továrni v Rusku sa objavili túlavé psy modrej farby

V čom spočíva tajomstvo ich šmolkovského sfarbenia?

Zdroj: profimedia

Ruská modrá mačka (ktorá je v skutočnosti sivá) patrí medzi najkrajšie a najobľúbenejšie mačacie plemená. Žeby obrovský úspech tohto plemena povzbudil Rusov k tomu, aby predstavili svetu aj ruského modrého psa?

Agentúra Ria Novosti priniesla správy o výskyte modrých psov. V meste Dzeržinsk sa pohybuje niekoľko psov, ktoré sú v rôznom štádiu modrého sfarbenia – niektoré na sebe majú len slabo viditeľné fľaky, iné sú zasa totálne modré ako rozprávkové postavičky. Veterinári ich narátali desať.

profimedia

Našli sa v blízkosti opustenej továrne

Výskyt modrých psov bol hlásený z blízkosti opustenej továrne Džerzinskoje Orgsteklo. Fabrika vyrábala rôzne druhy skla, ale pred šiestimi rokmi nedokázala prekonať finančné ťažkosti a skrachovala. Teraz priestory zívajú prázdnotou.

Ide o chemikáliu?

Obyvateľom okamžite napadlo, že psy svoju šmolkovskú farbu mohli získať pri kontakte s nejakou chemikáliou, ktorá bola ponechaná v starej továrni. Prvým podozrivým sa stal síran meďnatý, známy tiež ako modrá skalica.

profimedia
profimedia

Modrú skalicu si niektorí z nás môžu pamätať z chemických pokusov v škole. Látka je veľmi nebezpečná pri konzumácii a pri kontakte s pokožkou môže vyvolať dráždenie a zápaly. Objavili sa preto obavy, že u psíkov by sa mohli objaviť zdravotné komplikácie.

Zdravotná prehliadka

Prvá zbežná obhliadka zdravotného stavu zvierat, našťastie, priniesla dobré správy – psy netrpia žiadnymi viditeľnými zdravotnými komplikáciami. Úrady nechcú nič nechať na náhodu a plánujú ich vziať na dôkladnejšiu kontrolu, počas ktorej budú aj zaočkované a sterilizované.

profimedia

Zdroj: ria.ru

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
15
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Čo nové priniesol seriál WandaVision do sveta MCU?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME