Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Pri pobreží Sumatry našli nažive šesť nezvestných osôb

Jeden Indonézan je naďalej nezvestný.


Šesť ľudí vrátane štyroch austrálskych turistov, ktorí boli nezvestní pri západnom pobreží indonézskeho ostrova Sumatra, sa podarilo nájsť živých. V utorok o tom podľa agentúry AFP informovali miestne úrady.

Dva člny s celkovo 17 osobami na palube v nedeľu vyrazili z ostrova Nias na ostrov Pinang. Čln, v ktorom sa nachádzali štyria Austrálčania a traja Indonézania, tam však v zlom počasí nedorazil.

Miestne záchranné zložky preto v pondelok začali s pátracou akciou. Podarilo sa im nájsť šesť osôb, avšak jeden Indonézan je naďalej nezvestný.

Agentúra AFP pripomína, že podobné incidenty sa v tomto juhoázijskom ostrovnom štáte stávajú pomerne často. Indonézia sa rozkladá na približne 17.000 ostrovoch, ktorých obyvatelia sa medzi nimi presúvajú na často chatrných trajektoch či malých člnoch. V roku 2018 sa pri nehode trajektu na jazere na ostrove Sumatra utopilo 150 ľudí.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.