Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Pri policajnej razii v Trnave a Hrnčiarovciach nad Parnou zadržali dvoch dílerov pervitínu

S drogami obchodovali v Trnave a okolí, hrozia im dlhoročné tresty odňatia slobody.


Vyšetrovateľ z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 47-ročného Trnavčana a 45-ročného muža z obce v okrese Trnava.

Kriminalisti oboch mužov sledovali už dlhšie, nakoniec ich zadržali pri drogovej razii v stredu dopoludnia v Trnave a v Hrnčiarovciach nad Parnou. Ako informovala trnavská polícia na sociálnej sieti, policajti prehľadali dva byty na Prednádraží v Trnave a ďalší policajný tím zasahoval v rodinnom dome v obci pri Trnave. Pri prehliadke auta, ktoré používal starší muž, policajti našli a zaistili plastové vrecko, v ktorom ukrýval minimálne 247 dávok pervitínu. Ďalšie drogy polícia zaistila v jednom z trnavských bytov.

Z distribúcie drog ich usvedčili navyše aj osoby, ktoré drogy od nich kupovali. Za gram pervitínu si od užívateľov pýtali od 40 do 50 eur. Policajní experti predbežne vyhodnotili iba menšiu časť zaistených drog, z ktorých by sa dalo vyrobiť viac ako 300 dávok. Celkové množstvo drog podľa zaistenej gramáže sa očakáva násobne vyššie.

Policajný vyšetrovateľ oboch obvinených zadržal a zároveň spracoval návrh na podnet pre prokurátora, aby boli obaja stíhaní väzobne. Do rozhodnutia súdu zostávajú zadržaní v cele policajného zaistenia. Obom mužom momentálne hrozí za výrobu a predaj drog strata slobody na 10 až 15 rokov. Právna kvalifikácia sa môže po kompletnej expertíze ešte zmeniť a tresty môžu byť napokon vyššie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť