Sobota 21.5.2022
sk
Zina
cz
Monika

Pri potopení krížnika Moskva zahynul iba jeden vojak, tvrdí Rusko

Ruské ministerstvo obrany v piatok vo stručnom oznámení uviedlo, že potopenie lode si vyžiadalo život jedného vojaka a 27 zostáva nezvestných, pričom 396 ďalších stihli evakuovať.


Ruskej armáde trvalo viac ako týždeň, kým informovala, že v dôsledku potopenia krížnika Moskva v Čiernom mori prišiel o život jeden vojak a dve desiatky ďalších sú nezvestné.

Vyhlásenie ruského ministerstva obrany prišlo po tom, ako rodiny začali zúfalo hľadať svojich príbuzných, ktorí slúžili na lodi. Tá sa pravdepodobne potopila po zásahu ukrajinských rakiet, no Rusko tvrdí, že na lodi vybuchla munícia.

Profimedia

Ruské ministerstvo obrany v piatok vo stručnom oznámení uviedlo, že potopenie lode si vyžiadalo život jedného vojaka a 27 zostáva nezvestných, pričom 396 ďalších stihli evakuovať. Ministerstvo neposkytlo žiadne vysvetlenie svojho predchádzajúceho tvrdenia, že predtým, ako sa plavidlo potopilo, stihla vystúpiť kompletne celá posádka.

Krížnik Moskva bol symbolom ruskej vojenskej moci a viedol námorný útok proti Ukrajine. Potopil sa vo chvíľach, keď ho vliekli do prístavu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť