Pri požiari unimobuniek v Brne zomrelo najmenej osem ľudí

Objekt dvanástich prepojených unimobuniek bol dlhodobo opustený.


Najmenej osem obetí si vyžiadal požiar, ktorý vypukol v noci na štvrtok v Brne. TASR informuje na základe vyjadrenia hasičov na sociálnej sieti. „Od noci zasahujeme pri požiari unimobuniek na Plotnej (ulici),“ napísal vo štvrtok ráno Hasičský záchranný zbor (HZS) Juhomoravského kraja.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

„Zásah bol ukončený kolo siedmej hodiny,“ povedal pre portál TV Nova hovorca hasičov Jaroslav Mikoška. Uviedol, že v objekte našli osem tiel. „Je to asi najtragickejší zásah na južnej Morave za posledných minimálne 15 rokov,“ dodal. Na mieste zasahovali tri hasičské jednotky. Príčina požiaru a výška škody je predmetom vyšetrovania.

Mikoška spresnil, že požiar bol nahlásený v noci krátko pred 2.30. Objekt dvanástich prepojených unimobuniek bol podľa jeho slov dlhodobo opustený. Je preto pravdepodobné, že obeťami boli bezdomovci.


Tagy:
REKLAMA
Redakcia
Redakcia EMEFKA je tím skúsených redaktorov, autorov a kreatívcov, ktorí denne prinášajú zábavný, inšpiratívny a aktuálny obsah zo sveta popkultúry, lifestyle a spoločenského diania. Naši autori dbajú na kvalitu, overovanie faktov a originalitu, aby čitateľom poskytli spoľahlivé a pútavé články, ktoré si získali tisíce fanúšikov po celom Slovensku.
Najčítanejšie
Podobné