Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

V živote každého z nás sú momenty, počas ktorých prehodnocuje svoju unikátnosť. Som jediný s týmto problémom? Deje sa to ešte niekomu inému? Takéto myšlienky však bývajú veľmi často a veľmi rýchlo pochované nekompromisnou realitou. Nie, nie si až taký jedinečný, ako si myslíš.

Náš ilustrátor sa na základe svojich dlhoročných skúseností rozhodol dať dokopy nasledujúcich osem situácií, ktoré spájajú všetkých pozemšťanov.

Ktorý pruh je najrýchlejší?

Každodenná dilema hlavne v našom hlavnom meste. Kolóny sa tvoria pomaly už aj na chodníkoch v parku. Najdôležitejšou úlohou je zistiť, ktorý pruh je rýchlejší. Stojíš v pravom, no vtom si všimneš kamión v ľavom, ktorý ide rýchlejšie.

Rozhodneš sa preradiť do ľavého, no v momente dupneš na brzdu a vidíš, ako pruh, z ktorého si vyšiel, ide rýchlosťou svetla vpred. Ty sám nevieš, či máš plakať, alebo sa smiať.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Koniec abecedy

Priezvisko, ktoré začína písmenom niekde z konca abecedy, je zvyčajne výhodou. Je málo situácií, keď niekto myslí na posledné písmená v abecede. Lenže občas vznikne situácia, keď sa práve toto pravidlo poruší. Žiješ si bežný deň, príde rad na skúšanie, a vtedy to nastane. Ide sa odzadu… pre nechápavých – od zadnej strany triednej knihy! Vtedy sa sen o nedotknuteľnosti rozplynie.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Prestupy vo verejnej osobnej doprave

Všetci dobre vieme, ako funguje preprava na Slovensku. No i tak sa spoliehame na príchody a odchody a celú trasu si naplánujeme na sekundy presne. Spoliehame sa na pozitívne myslenie, ktoré má však v našich končinách nulovú hodnotu.

Najhorší je však ten pocit, keď pre istotu idete na spoj o hodinu skôr a na stanici zistíte, že má meškanie hodinu a pol. Vtedy sa tvoje celodenné plány rozpadnú ako domček z karát.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Posledný kus tovaru

Čakáš už päť minút v rade na tú super sladkú buchtu. V momente, keď sa dostaneš na rad a ukážeš predavačovi, čo chceš, sa dozvieš krutú pravdu. Jediná vec, na ktorú si tam čakal ako idiot, už nie je. A pán predavač ti ešte s úsmevom na perách povie, že pani pred tebou si vzala poslednú. To ťa akože nabáda na vraždu?!

ArtCaveManiac / EMEFKA

Platba iba v hotovosti

Píše sa rok 2020 a ty vieš, že platba v hotovosti je „oldschool“. V dobe bezkontaktných kariet či mobilných platieb je mega divné, ak v meste musíš platiť keš. Isto vieš, aké to je hladný utekať do najbližšej pizzerie, kde na dverách smutne čítaš slová zrady. „Ospravedlňujeme sa zákazníkom, ale platba kartou nie je možná.“ Je rok 2020 a ty si sa nenajedol, aj keď máš peniaze.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Neposlušný prehliadač

Celý deň, celú noc čakáš na tú hodinu. Hodinu, keď má ten eshop spustiť predpredaj tej super veci. Asi minútu pred spustením zapínaš prehliadač, píšeš meno eshopu a…. hopla! Ujo Google hlási problém!

A ty v momente začínaš stláčať tlačidlo refresh, akoby tvoj ukazovák dostal epileptický záchvat. Minútu po spustení aj tak zisťuješ, že server eshopu je preťažený a ty si môžeš ísť akurát tak pískať.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Plechovky a konzervy

Toto je kapitola sama osebe. Človek sa spolieha na to, že naša krajina dodáva len kvalitné veci. Preto by ti ani vo sne nenapadlo, že ten tuniak vo vlastnej šťave nebude dnes len takým ľahkým orieškom. Po bežnom úkone otvárania plechovky zisťuješ, že si do dnešného dňa nosil ružové okuliare. A začína boj, boj s hladom a plechovkou. Ak nemáš poruke ostrý predmet, tak si pravdepodobne skončil.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Správny rad v obchode

Túto záhadu riešime už odnepamäti. Vždy, keď sa v obchode postavíš do radu, tak sa tam niečo udeje! Ako je to vôbec možné? Je to osud? Je to náhoda? Je to pokyn od najvyššieho? Ak áno, tak má veľmi zvrátený humor.

Pretože, keď vidíš štyri rady pri pokladniach a ty si vyberieš tú jednu vyvolenú, automaticky sa práve v tomto rade udeje niečo nepochopiteľné. Babka, ktorá platí mincami, predavačka, ktorej nejde oskenovať kód, alebo žena, ktorá zabudla odvážiť rajčiny.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť