Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Pri výbuchu v paneláku v Liberci sa zranilo najmenej 10 ľudí

Jedna žena utrpela ťažké popáleniny, záchranári ju vrtuľníkom prepravili na špecializované pracovisko v nemocnici v Prahe na Vinohradoch.


Najmenej desať ľudí utrpelo vo štvrtok zranenia pri výbuchu v trojpodlažnom dome v českom meste Liberec. Objekt začal po explózii horieť, informoval spravodajský portál iDNES.cz. V dome v libereckej mestskej časti Kateřinky bolo v čase výbuchu 15 ľudí.

Hovorca miestnej polície Vojtech Robovský uviedol, že policajti prijali oznámenie o možnom výbuchu propánbutánovej fľaše. Požiar po výbuchu bol hasičom nahlásený okolo 07.30 h SEČ. „Ten výbuch je zatiaľ nešpecifikovaný. Zachránili sme štyri osoby, ostatní ľudia sa evakuovali a dostali z domu ešte pred našim príchodom,“ povedal hovorca krajských hasičov Jakub Sucharda.

Jedna žena utrpela ťažké popáleniny, záchranári ju vrtuľníkom prepravili na špecializované pracovisko v nemocnici v Prahe na Vinohradoch. Ďalší pacient sa nadýchal dymu a má stredne ťažký úraz, povedal hovorca krajskej záchrannej služby Michael Georgiev. Tohto pacienta záchranári previezli do libereckej nemocnice spoločne s ďalšími troma ľuďmi vrátane detí.

Požiar sa podarilo dostať zasahujúcim hasičom pod kontrolu zhruba 20 minút po ich príchode. Celý zásah hasičov trval asi štyri hodiny, píše iDNES.cz. Vyšetrovanie príčiny požiaru sa začalo popoludní. Policajti na miesto vyslali kriminalistického technika a psovoda so špeciálne vycvičeným psom na vyhľadávanie akcelerantov horenia. „Prípadom sa zaoberajú libereckí kriminalisti s podozrením na všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti,“ dodal Robovský. Spôsobená škoda podľa prvého odhadu presiahne milión korún (zhruba 40.000 eur), výbuch nenarušil statiku domu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť