Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Priaznivci home office v Portugalsku jasajú. Šéf ich nemôže kontaktovať po pracovnom čase

Už žiadna ďalšia práca po odpracovaných hodinách.Čoraz viac ľudí uprednostňuje prácu z domu a pandémia tento trend len prehĺbila. Niektorí síce stále radšej chodia do kancelárií, iní ale na prácu na diaľku nedajú dopustiť. Ušetrí im totiž peniaze, energiu a čas. Ľudia z Portugalska, ktorí pracujú z domu, teraz navyše dosiahli významné víťazstvo.

Ako píše portál LADbible, vládna strana odobrila pozoruhodnú zmenu legislatívy. Ak zamestnanec odpracuje z domu predpísaný počet hodín, jeho šéf mu už nemôže písať s ďalšími úlohami, ktoré musí urobiť.

Je faktom, že ľudia pracujúci na diaľku často dostávajú od svojich nadriadených správy či maily aj v čase osobného voľna. Tomu teraz v Portugalsku odzvoní.

Shutterstock

Zamestnanci môžu žiadať preplatenie nákladov na elektrinu aj internet

Tí, ktorí toto nariadenie porušia, sa vystavia hrozbe vysokých finančných pokút. Zároveň sa im zakazuje monitorovať svojich zamestnancov a kontrolovať tak, či sa naozaj venujú práci. Niektoré firmy túto kontrolu vykonávali napríklad tak, že zamestnanec musel každých päť minút pohnúť myšou, aby bolo jasné, že je online.

Tieto praktiky v Portugalsku tiež skončia. Okrem toho ľudia využívajúci home office môžu zamestnávateľovi účtovať za elektrinu a internet, určené na prácu. „Pandémia zrýchlila proces regulácie mnohých potrebných vecí,“ uviedla ministerka práce Ana Mendes Godino. „Práca na diaľku môže byť výraznou zmenou k lepšiemu, pokiaľ budeme profitovať z jej výhod, a keď zredukujeme jej nevýhody.“

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť