Príbehy detí o tom, že aj rodičia sa počas karantény poriadne nudia

Presne takto vyzerá ponorková choroba v praxi.

Zdroj: Shutterstock

Karanténa, deň prvý – čo by sa nám len mohlo stať, no nie? Karanténa, deň druhý – zajtra už snáď pôjdeme von. Karanténa, deň tretí – prosím ťa, nájdi tam niečo, čo sme ešte nevideli. A takto by to mohlo pokračovať do zblbnutia.

Problém však je, že karanténa naozaj pokračuje do zblbnutia a niektorí z nej naozaj zblbli. Dokonalými príkladmi lockdownovej choroby je nasledujúcich dvanásť rodičov, ktorých príbehy porozprávali ich deti.

Shutterstock

Žiadny Tinder, žiadne Badoo

Moja rozvedená mama sa mi priznala, že si už nejaký čas píše s chlapíkom, ktorého spoznala v aplikácii Scrabble, keď proti sebe hrali multiplayer. Vymenili si telefónne čísla a odvtedy si píšu.

Výrobcovia bez zisku

Moja mama sa v poslednom čase snaží štrikovať, oco ju dokonca poprosil, aby mu uštrikovala potkaní chvost a uši, nech ich môže nosiť. Čistá ponorková choroba, tí dvaja…

Shutterstock

Potichu a bez stôp

Moja mama chodieva potajomky do záhrady, trhá kvety, ktoré sa jej nepáčia a nahrádza ich krajšími. U nás doma je totiž záhradkárom otec a určite by jej to nedovolil – tak to robí poza jeho chrbát.

Ako z rozprávky

Moji rodičia sa v úplne bežných konverzáciách snažia napodobňovať prízvuky postáv zo Sponge Boba, pretože som ho nedávno pozeral. Sú ako malé deti.

Happy Dance GIF by SpongeBob SquarePants - Find & Share on GIPHY

Decibely trávenia

Môj otec si svoju ponorkovú chorobu kompenzuje extrémne hlasným grganím. K tomu sa snáď ani netreba vyjadrovať…

Decibely… len aby boli

Moja mama je posadnutá konštantným robením zvukov. V jednom kuse len vzdychá, odkašliava si, mrnčí, smrká, hýba sa na koženom gauči a robí miliardy ďalších zvukov. Keď ju na to upozorním, chvíľu to nerobí, takže zdravotný problém to nie je. Jedine mentálny.

Shutterstock

Mačkač mačiek

Otec nenávidel mačky, no odkedy som sa musela vrátiť domov kvôli zatváraniu hraníc aj s mojimi mačkami, je nejaký podozrivo zmenený. Na dennej báze mi dokonca vojde do izby, aby sa s nimi trošku pomojkal a pokecal. Zvláštne.

Bez tlačidla MUTE by to nešlo…

Vždy, keď má moja mama nejakú online schôdzu a nemusí rozprávať, vypne si mikrofón a kydá na svojich kolegov, ktorí sú, mimochodom, neskutoční – na vyriešenie jedného malého problému si naplánujú dvojhodinový míting. Ja sa jej vlastne vôbec nečudujem.

Shutterstock

Koncerty sú zrušené, ale…

Môj otec pracuje z domu. Každý deň skončí zhruba o 15:30, no zostane v pracovni, pustí si nejaké country a spieva si. Som si úplne istý, že si myslí, že ho nepočujeme, pretože sa snaží spievať potichu. Hudbu má však pustenú ešte tichšie, takže… ocino, počujeme úplne všetko.

Nezmierená s rokom 2021

Mama začala v zvýšenej miere používať na komunikáciu cez telefón meme, používa rôzne tínedžerské výrazy typu WTF a swag a ešte k tomu sa aj oblieka ako z 80. rokov. Ešte niekto to tak má?

Shutterstock

Deň otvorených dverí

Príde mi do izby, je tam desať minút, za ten čas sa ma spýta maximálne tri otázky. A potom odíde a nechá otvorené dvere. Vravím: „Mami, nemôžeš ich zavrieť, keď odchádzaš?“ A dostanem len čistú ignoráciu. Karanténa jej robí veľmi zle, chúďatku.

Deň otvorených dvierok

Keď moja mama varí, musím jej stáť za zadkom a zatvárať za ňou skrinky, pretože je nepoučiteľná a nerobí to. Nevadí, že je tam pečivo, ktoré stvrdne, nevadí, že je sú tam poháre, do ktorých napadá prach. U nás v kuchyni sú jednoducho dvierka na skrinkách ako smerovky na BMW.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
63
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
17 výstižných tweetov, ktoré vtipne sumarizujú, aký je život po 30-ke


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME