Príbehy o kamarátskych „rozchodoch“, ktoré dojmú aj tých najtvrdších

Asi preto, že sa v mnohých z nich môžeme nájsť…

Je dosť možné, že po tomto článku si aj ty uvedomíš, že niektoré tvoje kamarátky by bolo treba vymeniť…

S drogami nikdy nie sú žarty

Snažila som sa jej pomôcť s drogovou závislosťou, no na vlastnej koži som zistila, že takýmto ľuďom sa nedá pomôcť, pokiaľ sami nechcú. Všetka moja snaha bola márna a ona ma napokon úplne odstrihla.

Naposledy som s ňou hovorila pred šiestimi rokmi a pred pár dňami som sa dozvedela, že zomrela. Poznala som ju od šestnástich, dnes mám päťdesiatštyri. Bolo naozaj veľmi ťažké sledovať, ako sa niekto, na kom vám veľmi záleží, mení z najsladšieho dievčaťa na svete na trosku…

https://giphy.com/gifs/the-hills-lauren-conrad-lc-l41YoRDjZxCSpGrcI

Kamarátska pôžička

Boli sme kamoši od tretej triedy. Jedného dňa si na koncert požičal moju 600-eurovú gitaru bez toho, aby sa vôbec unúval, oznámiť mi to. Nikdy ju nevrátil.

Bohužiaľ, toto sa už určite stalo každému z nás

Jednoducho som sa vyparila z jej života, rovnako ako sa ona vyparila z toho môjho. Keď sme dospeli a našli si práce, začali sme sa stýkať s inými ľuďmi a našli si nových priateľov. Naše večere raz za týždeň sa zmenili na kávu raz za rok. A káva raz za rok sa po čase zmenila na nič. Dnes sa už vôbec nebavíme. Stretla som ju na ulici a ona ma ani nepozdravila.

https://giphy.com/gifs/sad-crying-tears-f3tpgSWG8rqjm

Nechodíš do fitka, nie si kamoška

Ochorela som. Nič vážne, len nejaká chrípka, čo sa zdržala o týždeň viac, akoby človek plánoval. V tom čase som nemala energiu absolútne na nič, nieto ešte na nejaké športové aktivity. Tak sa so mnou jednoducho prestala baviť a keď ma niekde vonku náhodou uvidela, otočila sa a odišla opačným smerom.

Nenápadná šikana

Až po niekoľkých rokoch som si uvedomil, že zakaždým, keď som od neho odchádzal, som sa cítil ako totálny úbožiak. Všimli si to dokonca aj naši spoloční kamaráti, ktorí vkuse hovorili: „To hádam ani nie je návšteva u XY, keď nedostaneš poriadnu dávku kritiky.“ A naozaj to tak bolo – od môjho oblečenia, cez správanie, až po to, že jazdím na špinavom aute. Posledná kvapka prišla v deň, kedy som mu chcel predstaviť moju novú priateľku.

https://giphy.com/gifs/favorite-cruise-hPSMHzgHQeFuE

Boli sme uňho doma. Celý deň som nosil čiapku, takže mi trochu divne stáli vlasy a on sa toho hneď chopil. Potom po mne hodil vrece prázdnych plechoviek a povedal, nech ich idem odniesť do zberu. Vraj „si môžem drobné nechať“.

V tej chvíli som chytil to dievča za ruku, odišiel a už sa nikdy nevrátil. Kamarátske srandy sú v pohode, ale ponižovanie svojho „najlepšieho kamoša“ pred niekým, komu sa chce páčiť? Úplne bezdôvodne? Tak to už bolo príliš. A len tak mimochodom – to dievča je dnes moja manželka.

Keď niekomu viac záleží na tom, ako vyzerá na sociálnych sieťach, ako na ľuďoch naokolo

V maturitnom ročníku sa úplne zmenila. Dovtedy sme boli ako jedna myseľ v dvoch telách – mali sme rovnaké záľuby, páčili sa nám rovnaké veci a vlastne sme robili spolu úplne všetko. Potom však začala chodiť na prípravné kurzy na výšku a akosi jej z nich preplo.

Začala sa snažiť vyzerať dokonale dokonalo – chodila na párty, bavila sa len s populárnymi ľuďmi, dokonca mi zakázala, aby som ju označovala na fotkách. Vraj to nevyzerá dobre, keď ju niekto ako ja označuje. A tak sme sa spolu prestali stýkať. Niekto taký ako ja totiž nezapadal do jej konceptu perfektnej instamodelky.

https://giphy.com/gifs/naomi-clark-4Wzs4fR2WX1jq

Aj keď to znie absurdne, nízke sebavedomie môže viesť k egoizmu

Neustále ma pred všetkými ponižovala. Keď sme sa spriatelili, mala neskutočne nízke sebavedomie, no v tom čase som na tom bola rovnako aj ja. Avšak každý krok, ktorý som na ceste k viere v seba spravila, ona vnímala ako hrozbu.

Začala som chodiť do fitka, aby som trochu schudla. Ona to začala prezentovať tak, že chcem byť krajšia ako ona a napokon o mne roztrubovala, že už dávno do fitka nechodím a chudá som len vďaka kokaínu.

https://giphy.com/gifs/hbo-girls-1W3aYhJGz8GVq

Nikdy som nebrala tvrdé drogy a každý deň som chodila na dvojfázové tréningy, ale o tom potom. Vrchol bol, keď som si konečne našla priateľa, ktorý bol milý, zlatý, pozorný a mal ma rád. Samozrejme, to by nebola ona, keby všetko neotočila na seba. Keď mi začala tvrdiť, že som sa s ním dala dohromady len preto, aby som jej dokázala, že jej frajer je idiot, poslala som ju kade ľahšie.

Je len otázkou času, kedy by skúsil zmanipulovať aj teba

Mne osobne nikdy nič neurobil, no už som sa jednoducho nedokázala pozerať na to, ako ubližuje všetkým svojim frajerkám. Nikdy ich nezranil fyzicky, no bol to strašný manipulátor, vydierač a to sa s jeho majetníckou povahou príliš nekamarátilo.

Vedela som, že ako správna kamarátka by som mala byť na jeho strane, no zakaždým, keď si domov doniesol nové dievča, som chcel kričať „utekaj, kým môžeš“. Tak som to s týmto priateľstvom radšej zabalila.

Poučenie do budúcna – veci, ktoré môžeš urobiť dnes, by si nemal odkladať na zajtra

Zomrel. Spolu s jeho manželkou mali nehodu na motorke a obaja boli na mieste mŕtvi. V tom čase sa mi narodil syn a ja som stále odkladal deň, kedy im ho pôjdem ukázať a pochváliť sa, lebo však „pôjdeme zajtra“. Nikdy sa nestretli. A to všetko len a len vinou mojej lenivosti…

https://giphy.com/gifs/zvBuF2oYRErVS

Aj v tomto príbehu sa určite nájdu mnohí z nás

Už sa ma ani nesnažila vídať. Ja som bola stále tá, ktorá iniciovala stretnutia, volala ju na kávu, na nákupy, na prechádzky… A ona ma zakaždým len chladne odbila, že má iný program. Časom som si povedala, že to nechám tak a počkám, či sa niekedy ozve aj ona. Neozvala. Už sú to roky, odkedy sme spolu naposledy prehovorili.

Homosexualita je v poriadku, nevďačnosť nie

Boli sme kamaráti celú základnú školu a neskôr aj strednú. On bol vždy ten populárny, ja som bola domased a milovala knihy. Nikdy som celkom nedokázala pochopiť, prečo sa so mnou chcel baviť, no bola som za to vďačná.

Raz sme išli zo strednej na výlet, kde pridal status „vieš, že to bola parádna noc, keď sa ti trasú nohy“, v ktorom ma označil. Malo to byť o tom, akí sme boli opití, no všetci si z toho vyvodili, že sme spolu spali.

https://giphy.com/gifs/funny-friends-k1WIimK32xBOo

Stala sa zo mňa triedna štetka a on sa to ani neunúval vyvracať. Celkom sa mu to totiž hodilo do jeho pretvárky – bol gej a nechcel, aby to niekto vedel. Po strednej odišiel na vysokú a prenajal si byt so svojím frajerom. Lenže rodičom povedal, že v tom byte býva so mnou!

Odsr*ala som si zaňho toľko zlého, toľko som ho kryla pred jeho rodičmi a on mi za to ani jeden jediný raz nepoďakoval. Musela som to s ním skončiť a začať sa sústreďovať na seba, inak by mi z tohto kamarátstva preplo.

S párty ženou sa dobre pije, no zle býva

Tento kamarátsky rozchod začal snahou urobiť z nočnej kamarátky dennú kamarátku. A to nikdy nedopadá dobre. Chodili sme von s tou istou partiou chalanov, vymetali sme podniky a bolo nám fajn. Na večerné chlastačky bola skvelá, na spoločný život už pomenej. Obe sme si v tom istom čase hľadali bývanie, tak sme si spolu prenajali dvojizbák. A tam sa to celé začalo.

https://giphy.com/gifs/girlshbo-girls-hannah-jessa-u354mY5mURxle

Bola strašné prasa, ale fakt strašné. Môj riad nechala špinavý v kuchyni tak dlho, až dokým celý nesplesnivel a nehodila ho do koša. Potom si našla frajera, ktorý bol závislý na heroíne. A vyvrcholilo to tým, že sa vlúpala do mojej zamknutej izby, kým som bola na víkend u rodičov, lebo si chcela požičať klimatizáciu a „omylom jej vypadla z okna“.

Zdroje: indy100.com, galoremag.com
Titlná fotka: manrepeller.com

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
10
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vtipné komiksy, opisujúce situácie zo života pred a po deťoch

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME