Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Pri natáčaní filmov nejde vždy všetko podľa plánu a v zákulisí sa často odohrávajú veci, ktorým by bežný divák len ťažko uveril. Do tejto kategórie spadajú aj nasledujúce príhody a verte či nie, všetko na nich je pravda.

Nadrogovaní herci z Titanicu

Počas posledného dňa natáčania si štáb aj herci z filmu Titanic pochutnali na dusenom mäse okorenenom špeciálnou prísadou. Fencyklidín, inak známy aj ako PCP či anjelsky prášok, je halucinogénna droga, ktorej účinok trvá zhruba hodinu až dve.

Posádka potopenej lode to však neznášala veľmi dobre, a tak ich dodávkami okamžite previezli do nemocnice. Najdivnejšie na celej situácii je to, že páchateľa, ktorý im drogu podstrčil, nikdy nenašli.

20th Century Fox

Harry Potter a príliš chutné jedlo

Ak by ste sa opýtali Toma Feltona, čo bolo na natáčaní týchto mágiou nabitých filmov to najlepšie, určite by vám odpovedal jedným slovom. Jedlo. Jedlo bolo také skvelé, až ho Tom začal pašovať v obrovských vreckách rokfortskej rovnošaty a jeho príklad začali nasledovať aj mnohí ostatní.

Toto nedovolené obžerstvo bolo dôvodom, prečo sa po treťom filme vrecká na uniformách radšej zašili.

Warner Bros.

Texaský masaker motorovou pílou a množstvo zvratkov

Pri Texaskom masakri sa zdvihne žalúdok hádam každému, kto ho pozerá. Tak si predstavte, aké príjemné muselo byť jeho natáčanie. Posledný deň na pľaci bol nekonečný – točilo sa zhruba 26 hodín, možno dokonca viac. Scény si vyžadovali veľmi ostré svetlo a pod ním sa kosti, použité ako rekvizity, začali škvariť.

Bol to neskutočný smrad a zakaždým, keď padlo slovo „strih“ sa všetci rozutekali k oknám a zvracali. Bolo to také neúnosné, až zavolali doktora, aby im predpísal niečo na upokojenie žalúdkov.

New Line Cinema

2001: Vesmírna odysea a zničené rekvizity

Režisér Stanley Kubrick považoval túto sci-fi snímku za svoje veľdielo, takže mu prišlo celkom normálne to, čo po natáčaní urobil. Ostatným to však až také normálne neprišlo. Stanley zničil všetky rekvizity, ktoré boli pri filmovaní použité, no ešte bizarnejší ako samotný akt, bol jeho motív.

Režisér si totiž neželal, aby tieto predmety boli v budúcnosti použité na nejaký menej podstatný vedecko-fantastický film.

MGM

Revenant celkom bez signálu

Režisér Alejandro Iñárritu je nechválne známy svojou prísnosťou, no na natáčaní Revenanta ju posunul na celkom iný level. Nielenže sa dožadoval natáčania výhradne pri reálnom svetle, dokonca svojich hercov vydal napospas treskúcej zime v kanadskej Alberte (teploty sa tam pohybujú niekde pri -30 stupňoch Celzia).

To so sebou prinieslo množstvo iných komplikácií. Jednou z najväčších bol absolútne nulový signál, takže zakaždým, keď si chceli medzi sebou predať informáciu, nasadli na skúter a išli to vybaviť radšej osobne.

Regency Enterprises

Interstellar a kukuričné polia

Aj napriek tomu, že dnes má kinematografický priemysel vďaka technike neobmedzené možnosti, nie všetci sa ich rozhodnú využiť. Niektorí si radšej vysadia tri kilometre štvorcové kukurice, len aby sa vyhli poliam vygenerovaným počítačom.

Presne toto je prípad filmu Interstellar. „Chceli sme navodiť atmosféru toho, že kukuričné pole rastie niekde, kde rozhodne byť nemá. A to sa nám podarilo v Calagary, kde toho všeobecne veľa nerastie, keďže vietor z hôr skántri všetku úrodu,“ hovorí režisér Christoper Nolan.

https://www.google.sk/url?sa=i&source=images&cd=&ved=2ahUKEwjm4NfViKLeAhUOCuwKHRPOAG4QjB16BAgBEAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.reddit.com%2Fr%2FMovieDetails%2Fcomments%2F7p0ll7%2Ffor_interstellar_christopher_nolan_planted_500%2F&psig=AOvVaw3iLq5CvATjtLJGQP6CQuDS&ust=1540573234370816

3:15 zomrieš a mŕtve telo

Nebudeme si klamať – keby niekto z nás reálne natáčal horor a zrazu by na pľac vtrhla polícia s tým, že neďaleko našli mŕtve telo, asi by sme sa dosr*li. Presne to sa však stalo pri tvorbe remaku tohto filmu z roku 2005. Uprostred natáčania prišli muži zákona a povedali, že neďaleké jazero vyplavilo na breh mŕtve telo.

MGM

Pán Prsteňov a ťaháky

Pán Prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa sa natáčalo tri roky, takže niet divu, že sa scenár vyvíjal a menil. Na jednu stranu z toho vznikol brilantný film, na stranu druhú to však nebolo jednoduché pre hercov. Napríklad Sean Bean mal veľké problémy so zapamätaním si svojich replík, zato mu však rozhodne nechýbala kreativita.

A chlapec sa celkom slušne vynašiel. „Sean to zvládol naozaj bravúrne,“ hovorí režisér Peter Jackson. „Keď sa pozorne pozriete na túto scénu, uvidíte, že miestami skláňa hlavu dolu, akoby pod návalom emócií z múk v Mordore. V skutočnosti však číta text prilepený na kolene lepiacou páskou.“

Nešťastný Brad Pitt a Interview s upírom

Ak ste pri sledovaní Interview s upírom mali z Brada pocit, že tam vlastne ani nechce byť, vôbec ste neboli ďaleko od pravdy. „Šesť mesiacov v totálnej tme. Kontaktné šošovky. Mejkap. A ešte som aj hral toho zlého. Jedného dňa ma to proste zlomilo,“ hovorí Brad.

Zavolal teda svojmu producentovi, povedal mu, čo má na srdiečku a opýtal sa: „Koľko by nás stálo, keby som odišiel?“ A on pokojne s chladnou hlavou odpovedal: „Štyridsať miliónov dolárov.“

http://lvov4gear.com/brad-pitt-in-interview-with-the-vampire-1994/

Zdroj: buzzfeed.com
Titulná fotka: 20th Century Fox


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.