Prichádza veľká zmena. Facebook spája Messenger so správami z Instagramu

Zvykneme si na takéto prepojenie?

Zdroj: © Shutterstock

Je to oficiálne, prichádza totálny chaos. Nielen preto, že nami lomcuje globálna pandémia a druhá vlna klope na dvere intenzitou vytočeného vola, ani preto, že nám zrušili vianočné trhy a frflať na tlačenicu a predraženú cigánsku budeme môcť akurát tak doma z balkóna. Toto je ešte horšie.

Ako informuje portál CNN, Facebook učinil nemilosrdné rozhodnutie. Začína spájať správy z Messengeru a Instagramu, aby spolu ľudia mohli komunikovať naprieč aplikáciami. Lebo to je očividne presne to, čo nám chýba. Zmena je život, ako sa hovorí, ale to zákonite neznamená, že každá zmena je zmena k lepšiemu. Na vlastnej koži sa o tom presvedčila hádam každá žena, čo si po rozchode nechala ostrihať ofinu.

Facebook si prešiel už mnohými zmenami

Niektoré veci sú skrátka dobré také, aké sú, a keď fungujú, nie je dôvod sa v nich rýpať. Lenže takto to vývojári najpopulárnejšej sociálnej siete na svete nevidia. Za roky svojho pôsobenia majú na konte hneď niekoľko zmien, či už technických, alebo vizuálnych, a väčšine z nich sa naozaj nedostalo práve pozitívnej odozvy.

© Shutterstock

Najprv zrušil ikonické „zobrazené“ na konci správy za guličkou s ksichtom respondenta, potom ako grandiózne fiasko prišiel zase prieskumník. Posledný revolučný experiment majú možnosť testovať užívatelia pripojení cez počítač – táto verzia Facebooku sa totiž od základu zmenila. No doposiaľ sme si zvykli prakticky na všetko. Otázkou však ostáva, či si zvykneme aj na toto. 

Čakajú nás tieto novinky

Vďaka novému prepojeniu aplikácií budú môcť používatelia Instagramu využívať rôzne funkcie, doposiaľ dostupné len na Messengeri. Budú môcť napríklad posielať nálepky, vlastné emojis či meniť farbu chatu. Pribudne aj možnosť pozerať počas videohovoru s respondentom video.

Spojí sa aj vyhľadávanie priateľov

Okrem správ sa má spojiť aj vyhľadávanie priateľov. Po zadaní kľúčových slov teda aplikácia vyhodí zhody z oboch platforiem naraz. Je to inovatívne? Je to šialené? Je to úplne zbytočné? Posúďte sami. Zatiaľ nie je známe, kedy sa zmeny implementujú do praxe, povráva sa však, že funkcionalitu celej myšlienky začal Facebook testovať už v lete.

© Shutterstock

Podľa aktuálnych informácií budú nespokojní užívatelia môcť používať správy separátne tak, ako doteraz. Či sa však toto rozhodnutie nezmení, je však otázne.

Zdroj: cnn.com 

Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
35
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Animovaný remake Leví kráľ z roku 2019 dostane pokračovanie. O čom bude?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME