Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Prídu Slováci o obľúbený lacný online obchod? Európska komisia prešetruje jeho fungovanie

Takmer každý si už z neho niečo objednal.


Slováci ho milujú a určite poznáš aj ty osobu, ktorá z neho pravidelne niečo nakupuje. Reč je o známom čínskom e-shope AliExpress, ktorý ponúka veci za veľmi nízke ceny.

Najnovšie sa však ocitol v hľadáčiku Európskej komisie, ktorá si na známy e-shop posvieti a prešetrí jeho praktiky. Na čo sa zameriava a môže sa stať, že Slováci oň prídu?

AliExpress je akási internetová tržnica, ktorú prevádzkuje a vlastní čínska spoločnosť Alibaba Group. Nájdeš tam všetko od oblečenia cez hračky, elektroniku, kozmetiku, doplnky do domácnosti, autodoplnky až po kreatívne potreby za pár eur, respektíve aj centov. Podobný sortiment tovaru ponúka aj iný čínsky online obchod s názvom Temu, informuje portál Dnes24.sk.

EK zahájila formálne konanie

Na svojej webovej stránke Európska komisia oznámila, že zahájila formálne konanie s cieľom preskúmať, či spoločnosť AliExpress porušila akt o digitálnych službách, ktorý sa od 17. februára vzťahuje na všetkých online sprostredkovateľov v EÚ.

nový e-shop s lacnými produktami

Mohlo by ťa zaujímať:

Na Slovákov útočí nový e-shop s lacnými produktami. Môže byť poriadne nebezpečný

„Ochrana spotrebiteľov, najmä maloletých, je základným kameňom aktu o digitálnych službách. AliExpress musí dodržiavať svoje povinnosti týkajúce sa zmierňovania systémových rizík na svojej platforme a uplatňovať všetky ochranné ustanovenia na zaistenie bezpečnosti svojich služieb. Komisia teraz posúdi svoje opatrenia a overí ich súlad s našimi pravidlami,“ uviedla výkonná podpredsedníčka pre Európu pripravenú na digitálny vek Margrethe Vestagerová.

Po začatí formálneho konania Európska komisia bude pokračovať v zbieraní dôkazov, čo môže zahŕňať zasielanie dodatočných žiadostí o informácie, uskutočňovanie rozhovorov alebo inšpekcií.

nový e-shop s potravinami
Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.