Najvyššou podporou pri hypotetických voľbách do Národnej rady (NR) SR disponuje politická strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD), ktorú by volilo 19,1 percenta ľudí. Je nasledovaná stranou Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) s podporou 16,7 percenta a hnutím Progresívne Slovensko (PS) s 14,1 percentom. Vyplýva to z volebného modelu Median.sk.
Za PS by sa ďalej umiestnilo hnutie Republika s 9,6 percentom, strana Sloboda a Solidarita (SaS) so 6,5 percentom a do parlamentu by sa dostalo i hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) s podporou 6,3 percenta, Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) so 6,1 percentami a Sme rodina s podporou rovných 6 percent.
Do parlamentu by sa nedostala strana Aliancia Szövestég s 2,7 percentami, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (Kotlebovci-ĽSNS) a Za ľudí s podporou dvoch percent. Prieskum bol realizovaný prostredníctvom online a telefonického opytovania na vzorke 1 006 respondentov v období od pondelka 19. decembra do piatku 23. decembra.
Po komunálnych voľbách v tomto roku deklarovalo ochotu zúčastniť sa na voľbách do NR SR 50 percent opýtaných, no dnes to je 76 percent. Ďalšia štvrtina účasť odmieta, pričom 14 percent ju odmieta úplne. Svojím rozhodnutím si je podľa volebného modelu istých 45 percent ľudí, ktorí by sa zúčastnili na voľbách a vedia uviesť stranu alebo hnutie, ktoré by volili. Tretina respondentov si nie je úplne istých a mohlo by u nich dôjsť k prípadnej zmene voľby. Ďalších dvadsať percent tvrdí, že si nie sú príliš alebo vôbec istí.
Prieskum taktiež ukázal, že vládnu koalíciu v zoskupení strán Hlas-SD, Smer-SD a Republika by si želalo 18 percent obyvateľov, 16 percent uviedlo ako najprijateľnejšiu širokú koalíciu strán PS, SaS, Sme rodina, KDH a OĽaNO. Ďalších 15 percent voličov si najideálnejšiu koalíciu predstavuje v zoskupení strán Hlas-SD, PS, SaS a 14 percent by si prialo koalíciu v zostave Hlas-SD a Smer-SD.
Najvyšším volebným potenciálom disponuje Hlas-SD, presahuje viac ako 30 percent. Za ňou nasleduje mimoparlamentné hnutie PS s 25,3 percentami a v tesnom závese opozičná strana Smer-SD s 25,2 percentami. Volebný model ukázal, že pomerne vysokým volebným potenciálom disponujú i strana SaS s 16,3 percentom, hnutie Republika s potenciálom 15,5 percenta a Sme rodina 13,6 percenta.