Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Prieskum: O očkovanie v lekárňach má záujem tretina Slovákov

Skúsenosti zo zahraničia potvrdili významný prínos očkovania lekárnikmi pri dosahovaní regionálnych cieľov vakcinačného pokrytia.


O očkovanie v lekárňach má záujem približne tretina opýtaných Slovákov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre Asociáciu prevádzkovateľov sieťových lekární (APSL) vykonala agentúra 2muse. Očkovanie v lekárňach by prinieslo jednoduchší prístup k vakcinácii.

„Očkovanie v lekárňach je bežnou praxou v 14 krajinách, hlavne v Anglicku a vo Švajčiarsku,“ vyjadril sa na tlačovej besede predseda APSL Jan Žák. Skúsenosti z týchto krajín podľa neho potvrdili významný prínos očkovania lekárnikmi pri dosahovaní regionálnych cieľov vakcinačného pokrytia. So zavedením očkovania v lekárňach na Slovensku počíta návrh novely zákona o liekoch, ktorý vypracoval rezort zdravotníctva. Ak novelu zákona schváli parlament, možnosť očkovania v lekárni by mala byť dostupná už v marci nastávajúceho roka.

Na Slovensku sú momentálne zaočkované proti chrípke tri percentá obyvateľov. „Očakávame, že ak by sa prístup k očkovaniu zjednodušil, záujem o vakcináciu vzrastie,“ povedal člen predsedníctva APSL Róbert Nemčický. Zjednodušenie a priblíženie možnosti očkovania už aj v lekárňach vítajú aj lekárnici. Možnosť očkovania dospelej populácie proti chrípke by v lekárňach uvítalo viac ako 60 % farmaceutov. Viac ako tri štvrtiny farmaceutov by využilo možnosť vzdelávania v oblasti vakcinácie.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.