Prieskum odhalil, že sociálne siete využíva denne približne 60 percent Slovákov

Najpoužívanejšími sieťami na Slovensku sú Facebook, YouTube a Instagram.

Zdroj: Shutterstock

Sociálne siete využíva denne približne 60 percent obyvateľov Slovenska. Vyplýva to z prieskumu, ktorý realizovala agentúra Go4insight na vzorke 1000 respondentov vo veku 15-79 rokov na prelome februára a marca 2021. TASR o tom informoval Rastislav Kočan z agentúry. Prieskum tiež ukázal, že na sociálnych sieťach sú už takmer všetci tínedžeri, ale aj polovica dôchodcov.

Najpoužívanejšími sieťami na Slovensku sú Facebook, YouTube a Instagram. Prieskum realizovali metódou Multimode – kombináciou osobného a online dopytovania.

Na internete trávime najviac času na sociálnych sieťach

Na Slovensku využíva nejakú sociálnu sieť aspoň raz za mesiac 86 percent populácie Slovenska, na dennej báze 61 percent obyvateľov Slovenska, ukázal prieskum. Zároveň z neho vyplýva, že využívanie sociálnych sietí je jednou z najčastejších činností vôbec, ktoré Slováci na internete vykonávajú.

Shutterstock

Prieskum tiež ukázal, že sociálne siete majú vo väčšej obľube ženy ako muži. Je úplne bežné, že plne „zosieťovaní“ sú aj ľudia nad 50 rokov. Viac ako polovica dôchodcov deklaruje, že využíva sociálne siete aspoň raz mesačne, tretina na dennej báze. Prieskum tiež ukázal, že medzi ľuďmi vo veku do 40 rokov sú mimo sociálnych sietí už len veľmi malé okrajové skupiny.

Slováci najviac navštevujú Youtube

Aspoň raz do mesiaca využíva Facebook 76 percent obyvateľov Slovenska, v prípade YouTube je to 78 percent Slovákov a Instagramu 42 percent populácie. Twitter je podľa výsledkov prieskumu využívaný veľmi pasívne a jeho vplyv na Slovensku je skôr okrajový. Okrem Instagramu sú v najmladšej vekovej skupine (15-26 rokov) obľúbené hlavne siete Snapchat a Tik-tok.

Shutterstock

Zdroj: TASR

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa podelili o bizarné zvyky, ktoré nikdy nepovažovali za divné, no ostatní áno


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME