Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

Prieskum: Parlamentné voľby by vyhral Smer-SD s 18 percentami

Kotlebovci – ĽSNS klesli pod jedno percento hlasov.


Ak by sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, vyhrala by ich strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) s 18 percentami hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ako, ktorý zverejnila televízia Joj v diskusnej relácii Na hrane.

Agentúra prieskum robila telefonickou formou od 4. do 10. mája na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov. Respondenti odpovedali na otázku: „Skúste si prestaviť, že by sa teraz najbližší víkend znovu konali parlamentné voľby do Národnej rady SR. Išli by ste voliť? A ktorú stranu alebo hnutie by ste volili?“

Na druhom mieste by podľa prieskumu skončila strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD), ktorú by volilo 16, 5 percenta opýtaných. Do parlamentu by sa dostali aj Progresívne Slovensko (14,3 percenta), Sloboda a Solidarita (8,3 percenta), hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (7,4 percenta), Republika (6,9 percenta), Kresťanskodemokratické hnutie (6,6 percenta) a Sme rodina (5,6 percenta).

Pred bránami zákonodarného zboru by ostala Slovenská národná strana (4,4 percenta), Demokrati (3,4 percenta), Maďarské fórum (3,1 percenta), Za ľudí (1,9 percenta), Modrí a Szövetség – Aliancia (1,1 percenta) ako aj Kotlebovci – ĽSNS, ktorí klesli pod jedno percento hlasov.

Na základe výsledkov volieb by víťazný Smer-SD v parlamente získal 32 kresiel, Hlas-SD 30, Progresívne Slovensko 26, SaS 15, OĽaNO 13, Republika a KDH zhodne po 12 a Sme rodina 10 kresiel. Na voľbách by sa podľa prieskumu zúčastnilo 69, 9 percenta opýtaných. Naopak, voliť by nešlo 11,3 percenta respondentov. Ďalších 17,1 percenta na otázku nevedelo odpovedať a 1,7 percenta odpovedať nechcelo.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje